Kevin Spacey oskarżony o cztery napaści seksualne. To już oficjalne

Kevin Spacey został formalnie oskarżony przez brytyjską policję o cztery przypadki napaści na tle seksualnym i kolejne przestępstwo. Ma pojawić się przed brytyjskim sądem w tym tygodniu. Oczekuje się, że aktor zaprzeczy oskarżeniom.

Kevin Spacey został również oskarżony o "doprowadzenie do penetracyjnej czynności seksualnej bez zgody" - potwierdziła Metropolitan Police. Do domniemanych przestępstw miało dojść w latach 2005-2013 w Londynie i hrabstwie Gloucester i miały dotyczyć dwóch mężczyzn, którzy dziś mają około trzydziestki i jednego czterdziestolatka.

Zobacz wideo Armie Hammer wielkim problemem twórców "Śmierci na Nilu". Czyli o tym, jak skandale mogą niszczyć kariery

Więcej podobnych informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Kevin Spacey już w Wielkiej Brytanii. W czwartek ma stanąć przed sądem

Aktor powinien pojawić się w związku z tym sądzie magistrackim londyńskiej gminy Westminster w czwartek. Wcześniej Spacey powiedział, że "dobrowolnie" pojawi się w sądzie w Wielkiej Brytanii w związku z tymi oskarżeniami (Koronna Służba Prokuratorska już pod koniec maja informowała, że zgromadziła dowody pozwalające na postawienie zarzutów w tych sprawach). Spacey 31 maja w oświadczeniu dla programu "Good Morning America" mówił, że jest "pewny", że udowodni swoją niewinność.

Formalnie aktor mógł zostać oskarżony dopiero po przekroczeniu granicy Wielkiej Brytanii. Po tym, jak amerykański aktor to zrobił, oficjalne zarzuty zostały postawione. Chodzi o:

  • dwa przypadki napaści na tle seksualnym na mężczyznę, który ma teraz 40 lat, w marcu 2005 roku w Londynie
  • napaść seksualną na mężczyznę, który ma teraz około 30 lat, w sierpniu 2008 roku w Londynie i zmuszenie go do penetracji seksualnej bez zgody
  • napaść seksualną na mężczyznę, który ma teraz około 30 lat, w kwietniu 2013 roku w Gloucestershire

Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina

To już kolejne zarzuty, które w ostatnich latach są kierowane w stosunku do Spaceya. Pierwszy wystąpił z nimi aktor Anthony Rapp w 2017 roku, który w tamtym momencie miał mieć 14 lat. Spacey przeprosił mężczyznę w opublikowanym oświadczeniu, jednak poinformował, że tego zdarzenia nie pamięta. Ostatecznie prawnicy Rappa wycofali pozew.

Więcej o: