Kevin Spacey oskarżony o cztery napaści seksualne. To już oficjalne

Kevin Spacey został formalnie oskarżony przez brytyjską policję o cztery przypadki napaści na tle seksualnym i kolejne przestępstwo. Ma pojawić się przed brytyjskim sądem w tym tygodniu. Oczekuje się, że aktor zaprzeczy oskarżeniom.

Kevin Spacey został również oskarżony o "doprowadzenie do penetracyjnej czynności seksualnej bez zgody" - potwierdziła Metropolitan Police. Do domniemanych przestępstw miało dojść w latach 2005-2013 w Londynie i hrabstwie Gloucester i miały dotyczyć dwóch mężczyzn, którzy dziś mają około trzydziestki i jednego czterdziestolatka.

Zobacz wideo Armie Hammer wielkim problemem twórców "Śmierci na Nilu". Czyli o tym, jak skandale mogą niszczyć kariery

Więcej podobnych informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Kevin Spacey już w Wielkiej Brytanii. W czwartek ma stanąć przed sądem

Aktor powinien pojawić się w związku z tym sądzie magistrackim londyńskiej gminy Westminster w czwartek. Wcześniej Spacey powiedział, że "dobrowolnie" pojawi się w sądzie w Wielkiej Brytanii w związku z tymi oskarżeniami (Koronna Służba Prokuratorska już pod koniec maja informowała, że zgromadziła dowody pozwalające na postawienie zarzutów w tych sprawach). Spacey 31 maja w oświadczeniu dla programu "Good Morning America" mówił, że jest "pewny", że udowodni swoją niewinność.

The Rolling Stones - Mick Jagger The Rolling Stones w ostatniej chwili musieli odwołać koncert. Mick Jagger z koronawirusem

Formalnie aktor mógł zostać oskarżony dopiero po przekroczeniu granicy Wielkiej Brytanii. Po tym, jak amerykański aktor to zrobił, oficjalne zarzuty zostały postawione. Chodzi o:

  • dwa przypadki napaści na tle seksualnym na mężczyznę, który ma teraz 40 lat, w marcu 2005 roku w Londynie
  • napaść seksualną na mężczyznę, który ma teraz około 30 lat, w sierpniu 2008 roku w Londynie i zmuszenie go do penetracji seksualnej bez zgody
  • napaść seksualną na mężczyznę, który ma teraz około 30 lat, w kwietniu 2013 roku w Gloucestershire

Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina

Avengers Filmy Marvela - kolejność oglądania według dat premier i czasu akcji

To już kolejne zarzuty, które w ostatnich latach są kierowane w stosunku do Spaceya. Pierwszy wystąpił z nimi aktor Anthony Rapp w 2017 roku, który w tamtym momencie miał mieć 14 lat. Spacey przeprosił mężczyznę w opublikowanym oświadczeniu, jednak poinformował, że tego zdarzenia nie pamięta. Ostatecznie prawnicy Rappa wycofali pozew.

Więcej o: