"Buzz Astral" dla wszystkich, horror syna Stephena Kinga dla tych o mocnych nerwach [REPERTUAR HELIOSA]

Kosmiczną przygodę czas zacząć. "Buzz Astral" wyląduje we wszystkich kinach Helios już w najbliższy piątek, 17 czerwca.

"Buzz Astral" to historia, w której widzowie poznają młodego pilota testowego i jego brawurowe wyczyny w kosmosie. Tytułowy bohater to niesamowity strażnik i obrońca kosmosu, a jego skafander stał się rozpoznawalny w całym świecie bajkowych postaci. Dla upamiętnienia jego heroizmu została stworzona zabawka pojawiająca się w "Toy Story". Czas wyruszyć na podbój galaktyki, biorąc na kolana uroczego towarzysza - kociego robota imieniem Kotex.

Zobacz wideo "Buzz Astral" - zwiastun

Dla kinomanów o mocnych nerwach Helios ma mroczną niespodziankę, po obejrzeniu której dźwięk telefonu będzie wywoływał dreszcze… Już w najbliższy weekend w wybranych kinach odbędą się przedpremierowe seanse filmu "Czarny telefon". To historia nieśmiałego, ale sprytnego 13-latka Finneya Shawa uprowadzonego przez sadystycznego zabójcę i uwięzionego w dźwiękoszczelnej piwnicy, gdzie krzyki na nic się nie zdadzą. Kiedy odłączony od kabla telefon powieszony na ścianie piwnicy zaczyna dzwonić, Finney uświadamia sobie, że słyszy głosy poprzednich ofiar mordercy. Chcą one zrobić wszystko, żeby chłopiec nie podzielił ich losu. Film jest ekranizacją opowiadania Joe Hilla, amerykańskiego pisarza horrorów - syna Stephena Kinga.

Więcej informacji filmowych znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Już nie premiery, ale jeszcze nowości

Dinozaury oficjalnie zdominowały kina, notując najwyższy wynik otwarcia całej kultowej serii "Jurassic World" w Polsce. "Jurassic World Dominion" to blisko 150-minutowa szalona wyprawa po świecie, w którym dinozaury żyją na wolności obok ludzi. Taki świat nie może jednak egzystować w harmonii, biorąc pod uwagę ludzką naturę, której nie da się oszukać… Do znanych widzom bohaterów z poprzednich części dołączają tym razem Laura Dern, Jeff Goldblum i Sam Neill. 

Pojawienie się w kinach dinozaurów nie wpłynęło znacząco na wynik oglądalności "Top Gun: Maverick". Tom Cruise wciąż jest na fali, a najnowsza produkcja już stała się najbardziej kasowym filmem w jego karierze. Maverick wraca do szkoły lotniczej Top Gun, gdzie czeka go najtrudniejsza życiowa misja - stawić czoła demonom przeszłości i podjąć decyzje, z jakimi się nie mierzył.

Bohaterowie animacji "Pan Wilk i spółka. Bad Guys" są na wskroś źli, niemoralni i socjopatyczni. Pan Wąż - w klacie mizerny, ale żaden sejf mu się nie oprze. Miss Tarantula - kieszonkowy haker, Pan Pirania - mały, ale wariat, Pan Rekin - mistrz kamuflażu i szef gangu Pan Wilk - błyskotliwy kieszonkowiec. Może i są źli, ale są w tym dobrzy! Czyżby? Po latach niezliczonych napadów zostają w końcu złapani, a Pan Wilk zawiera umowę (której nie ma zamiaru dotrzymać), aby uratować ich wszystkich od kary więzienia: postanawia, że będą od teraz dobrymi obywatelami. Żeby uwierzyć, trzeba zobaczyć.

Helios nie zapomina również o najmłodszych widzach z Ukrainy, na których czeka przygoda w towarzystwie "Psiego Patrolu" czyli sześciorga bohaterskich szczeniąt: Marshalla, Chase’a, Rocky’ego, Zumy, Rubble’a i Skye, które pod przywództwem dziesięcioletniego Rydera wyruszają na ratunek potrzebującym. Żadna praca nie jest zbyt duża, a żaden psiak zbyt mały, aby ruszyć do akcji, kiedy ktoś prosi o pomoc.

Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina

Sense specjalne

Kino Konesera zaprezentuje "Lingui" - jeden z nielicznych filmów z Afryki, który trafił do konkursu festiwalu w Cannes. To kameralna, poruszająca do głębi opowieść o matce, która podejmuje najwyższe ryzyko, by ocalić córkę, i o opresji, z której rodzi się kobieca solidarność. To także niezwykłej urody kino nasycone poezją i prawdziwy obraz części świata, którą dotąd oglądaliśmy oczami zachodnich twórców czy podróżników. Film zostanie zaprezentowany 20 czerwca w wybranych kinach. 

23 czerwca w ramach cyklu Kultura Dostępna na widzów czeka natomiast ekranizacja najnowszej powieści Doroty Masłowskiej "Inni Ludzie" - hipnotyzująca opowieść o desperackim poszukiwaniu miłości. Historia ludzi uwikłanych w miłosny trójkąt w czasach rozpadu więzi, dożywotnich kredytów, diet pudełkowych, taniego wina i mediów społecznościowych.

Więcej o: