Na te nowości z Netfliksa i HBO Max długo czekaliśmy. Co warto obejrzeć w weekend?

Zbliżający się długi weekend to doskonała okazja do nadrobienia filmowych i serialowych zaległości. Zwłaszcza, że na Netlixie i HBO Max ostatnio pojawiło się wiele nowych propozycji. Podpowiadamy, co warto obejrzeć.

W zależności od naszego nastroju, upodobań gatunkowych czy ulubionej obsady aktorskiej - możliwości jest wiele i każdy powinien znaleźć coś dla siebie. Wystarczy zerknąć na stronę Netfliksa czy HBO Max. Oto kilka propozycji, które mogłyby się na niej znaleźć. 

"Balon" 

Jeden z tytułów, które odnajdziemy na HBO Max. To film, który przenosi nas w klimat lat 80. XX wieku. Istotnym kontekstem społeczno-politycznym jest wprowadzenie w Chinach polityki jednego dziecka, które ma kontrolować strukturę żyjących tam rodzin. Jedna z nich wiedzie spokojne życie, na pozór nie odbiegające od reszty. Do czasu fatalnej pomyłki, za sprawą której dwoje z trojga dzieci nieświadomie niszczy schowane pod poduszką prezerwatywy, myląc je z balonami. Jak się później okazuje, błąd ten nie obejdzie się bez konsekwencji. 

Więcej podobnych informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

"Dyktator"

W tym filmie (na HBO Max) konwencja zahacza z kolei o satyrę, a historia podróży północnoafrykańskiego dyktatora do Stanów Zjednoczonych zdumiewa widzów swoją niekonwencjonalnością. Jak łatwo się można domyślić, oczekiwania bohatera zostają brutalnie zderzone z rzeczywistością na zasadzie terapii szokowej. Warto również wspomnieć, że dzieło zostało zainspirowane tytułem Zabibah and The King autorstwa Saddama Husseina.

"Irma Vep"

Dla fanów seriali HBO Max również przygotowało wiele nowych propozycji, choćby miniserial "Irma Vep". Powstał w oparciu o film, który miał premierę w 1996 roku. Historia opowiada o amerykańskiej gwieździe filmowej, która ma wcielić się w rolę Irmy Vep w adaptacji francuskiego Les Vampires. Wyjeżdża z tego powodu do Francji, gdzie szybko się okazuje, że z odgrywaną postacią ma więcej wspólnego niż mogłoby się jej wydawać. 

 

Ostatni sezon serialu "Peaky Blinders"

Mówiąc o nowościach na Netfliksie, nie sposób nie wspomnieć o premierze 6. sezonu serialu "Peaky Blinders", który zdobył już grono swoich wiernych fanów. Od tragedii, jaka spotkała rodzinę Shelbych, mijają cztery lata. Dalsze losy bohaterów zdeterminowane zostają przez zakończenie prohibicji. Tommy będzie zmuszony dostosować się do nowej rzeczywistości i stawić czoła napotykanym trudnościom. Premiera szóstego, a zarazem ostatniego sezonu, przypadła na 10 czerwca, jednak - jak zapewniał twórca serii Steven Knight - w przyszłym roku mają ruszyć prace nad filmem, który rozwinie dotychczasową fabułę. 

"Jennifer Lopez: Halftime"

Premiera tego dokumentu dostępnego na Netflixie przypadła na 14 czerwca. Gwiazda opowiada w nim o różnorakich wyzwaniach, z którymi musi się mierzyć osoba publiczna na co dzień. Film pozwala zajrzeć za kulisy sławy i przekonać się, że światła reflektorów to nie tylko popularność, bogactwo i komplementy, ale także problemy, z których wiele osób nie zdaje sobie sprawy. 

 

Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina

Więcej o: