"Blonde". Ana de Armas zachwyca jako Marilyn Monroe w zwiastunie filmu Netfliksa

Netflix zaprezentował długo wyczekiwany zwiastun filmu Andrew Dominika "Blonde" z Aną de Armas w roli Marilyn Monroe. Film bazuje na bestsellerowej powieści Joyce Carol Oates. W obsadzie drugoplanowej znaleźli się m.in. Bobby Cannavale, Adrien Brody, Julianne Nicholson, Xavier Samuel i Evan Williams.

Film "Blonde" przedstawia historię życia jednej z największych ikon Hollywood, Marilyn Monroe. Jak czytamy w oficjalnym streszczeniu fabuły, "od niestabilnego dzieciństwa w skórze Normy Jeane, przez dojście do sławy i romantyczne komplikacje, 'Blonde' zaciera granice między faktami i fikcją, aby zbadać pogłębiający się podział między publicznym i prywatnym ja". Premiera filmu jest zaplanowana na 23 września - w czwartek zobaczyliśmy pierwszy zwiastun.

Zobacz wideo POPKultura, odc. 119

"Blonde". "Wymagający film" o Marylin Monroe we wrześniu na Netfliksie

Netflix umieścił "Blonde" w kategorii filmów, które mogą oglądać widzowie od 17. roku życia. Jak podaje "Variety", decyzja ta miała negatywnie wpłynąć na relacje platformy z reżyserem Andrew Dominikiem, choć filmowiec po czasie wyraża się o Netfliksie jak najbardziej pozytywnie. Mówi się, że szefostwo platformy nalegało, aby montażystka Jennifer Lame "stonowała w filmie poziomy ekscesu". Dominik stwierdził z kolei, że "Blonde" to wymagający film i "jeśli publiczność będzie mieć z nim problem, to jest to tylko problem publiczności".

 

W 2020 roku - tuż po ogłoszeniu, kto wcieli się w Marylin Monroe - Ana de Armas udzieliła wywiadu "Vanity Fair", w którym mówiła, że nie mogła odpuścić szansy, aby kubańska aktorka zagrała amerykańską ikonę filmową. - Miałam tylko jedno przesłuchanie do roli Marilyn i Andrew powiedział: 'Rola jest twoja', ale musiałam przekonać innych - wspomina aktorka i dodaje:

Chodzi o producentów, ludzi z pieniędzmi. Zawsze był ktoś, kogo musiałam przekonać, ale wiedziałam, że jestem w stanie to zrobić. Zagranie Marilyn przeze mnie to byłby przełom... Kubanka jako Marilyn Monroe, tak bardzo tego chciałam.

Teraz de Armas podkreśla, że ambicje Andrew Dominika od samego początku były bardzo jasne – żeby "przedstawić wersję życia Marilyn Monroe w jej własnym obiektywie". - [Andrew - przyp. red.] chciał, aby świat doświadczył tego, jak to jest być nie tylko Marilyn, ale także Normą Jeane. Uważam, że to najbardziej śmiałe, bezczelne i feministyczne podejście do jej historii, jakie kiedykolwiek widziałam - zapewnia Ana de Armas.

"Blonde" trafi na Netfliksa 23 września.

***

Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina.

Najnowsze informacje z Ukrainy po ukraińsku w naszym serwisie ukrayina.pl >>.

Więcej o: