Film przygodowy i akcji: Netflix ma ich sporo. Wybraliśmy 7 tytułów godnych polecenia

Filmy przygodowe i akcji Netflixa to zastrzyk adrenaliny i ekscytująca ekspedycja nawet w środku tygodnia. Szukasz produkcji, które przeniosą Cię w sam środek niezwykłych wydarzeń? Sprawdź przygodowe propozycje od Netflixa.

Filmy akcji, które warto obejrzeć - ''Czarny krab'' (2022 r.), reż. Adam Berg

Filmy akcji, które warto obejrzeć to tytuły, które oprócz wątku sensacyjnego bazują też na emocjach. ''Czarny krab'' to prawdziwa gratka dla miłośników europejskiego kina. Szwedzki film opowiada historię łyżwiarza, który dołącza do grupy żołnierzy. Specjalna jednostka pod osłoną nocy ślizga się po zamarzniętym lodzie tuż za linią wroga, a transportowana przez nich przesyłka może zmienić bieg historii

Film akcji Netflixa - ''Spiderhead'' (2022 r.), reż. Joseph Kosinski

''Spiderhead'' to amerykański film science fiction o placówce naukowej, gdzie skazańcy otrzymują możliwość skrócenia kary w zamian za udział w eksperymencie naukowym. Sztucznie modyfikowane emocje z czasem wymykają się spod kontroli i losy eksperymentu przybierają całkiem nowy obrót.

Zobacz wideo Popkultura odc. 119

Poszukujesz filmu akcji Netflixa? Sprawdź, co jeszcze warto zobaczyć!

Kryminał - ''Centauro'' (2022 r.), reż. Daniel Calparsoro

Rafa, zawodowy motocyklista kocha adrenalinę, gdy bliska mu osoba wplątuje się w interesy z dealerami, postanawia wykorzystać swoje umiejętności. Mężczyzna zostaje narkotykowym kurierem i stawia na szali swoją karierę. 

Film akcji Netflixa - komedia dla każdego

Oprócz produkcji trzymających w napięciu w tej kategorii pojawią się też nostalgiczne historie oraz czysta rozrywka. Film akcji-komedia Netflixa? Oto nasza propozycja:

Powrót do przeszłości - ''Projekt Adam'' (2022 r.), reż. Shawn Levy

Przypadkowe lądowanie awaryjne podczas podróży w czasie daje możliwość połączenia pilota myśliwca z nastoletnią wersją siebie po to, aby zmienić bieg wydarzeń w przyszłości.

Fajny film przygodowy - ''Jumanji: Przygoda w dżungli'' (2017 r.), reż. Jake Kasdan

Grupa nastolatków przypadkowo przenosi się do gry wideo, której akcja toczy się w samym sercu dżungli. Powrót zapewni im tylko pomyślnie zakończona misja, którą utrudniają komiczne, dorosłe awatary.

Fajny film przygodowy powinien wyróżniać się też wątkiem romantycznym. Poniżej dwie wyjątkowe produkcje, gdzie oprócz przygody pierwsze skrzypce gra też uczucie. 

  • ''Miłość i potwory'' (2020 r.), reż. Michael Matthews

Czy powiedzenie stara miłość nie rdzewieje, jest prawdziwe? O słuszności tej tezy będzie mógł przekonać się nieporadny Joel, który po tym jak ziemię opanowały potwory, postanawia opuścić bezpieczny bunkier i wyruszyć w podróż na poszukiwanie dawnej ukochanej.

  • ''Wybuchowa para'' (2010 r.), reż. James Mangold

Kolejna romantyczna historia, która opowiada o losach pięknej June, dziewczyna nie ma szczęścia w miłości. Wszystko zmienia się za sprawą tajemniczego mężczyzny, który wciąga ją w świat niebezpiecznych i ekscytujących przygód.

Zobacz też: Horrory 2022: najlepsze propozycje dla tych, którzy lubią się bać

Więcej o: