Dwaj aktorzy z serialu Netflixa zginęli w wypadku samochodowym. Produkcję wstrzymano

W wypadku samochodowym nad Zatoką Kalifornijską zginęło dwóch aktorów, a sześciu członków ekipy filmowej zostało rannych. Adaptację serii komiksów kręcono kilkadziesiąt kilometrów od miejsca wypadku.

Netflix i firma producencka Redrum wstrzymały produkcję opartego na serii komiksów serialu "The Chosen One". W wypadki samochodowym zginęło dwóch aktorów, a kolejnych sześcioro członków obsady i ekipy produkcyjnych zostało rannych.  Władze meksykańskiego stanu Kalifornia Dolna podały, że zmarli to Raymundo Garduno Cruz i Juan Francisco Gonzalez Aguilar. Osoby ranne są w stanie stabilnym.

Członkowie ekipy jechali vanem, który wypadł z drogi i przekoziołkował. Do zdarzenia doszło na pustynnej drodze w okolicy Mulege, na półwyspie Kalifornia Dolna Południowa. Nagrania odbywały się w pobliżu Santa Rosalia, około 60 kilometrów od miejsca wypadku.

SAG-AFTRA, amerykański związek zawodowy reprezentujący branżę telewizyjną i radiową, jest w kontakcie z Netflixem i swoim meksykańskim odpowiednikiem. Okoliczności wypadku są ustalane z produkcją. - Bezpieczeństwo na planie to nasz najwyższy priorytet. Podejmujemy wszelkie możliwe kroki, by członkowie związku i inni pracownicy byli bezpieczni w swoim miejscu pracy - podał rzecznik związku.

"The Chosen One" miał opowiadać o 12-latku, który dowiaduje się, że jest Jezusem Chrystusem i ma ocalić ludzkość. Serial bazuje na serii komiksów autorstwa Marka Millara i Petera Grossa.

Więcej o: