Film hiszpański: Netflix i prestiżowe widowisko. Przedstawiamy najlepsze propozycje

Film hiszpański na Netflixie to marka sama w sobie, która przyciąga przed ekrany nie tylko europejską publiczność. Gdzie tkwi sukces hiszpańskiego kina i ile współczesne produkcje czerpią z klasyków? Sprawdź z nami, co warto zobaczyć.

Hiszpański film: Netflix ma ich sporo w swojej ofercie

Hiszpańskie produkcje biją rekordy popularności na serwisach streamingowych. Za sukcesem filmów i seriali made in Spain stoją przede wszystkim wyraziste postaci, które czerpią z klasycznych dzieł Almodovara (''Wszystko o mojej matce'', ''Volver'', ''Porozmawiaj z nią''). Widowiskowość i prowokacja przeplata się tu z uniwersalizmem. Kino hiszpańskie porusza bardzo bliskie tematy i problemy, z którymi można się utożsamić, co przekłada się na zainteresowanie międzynarodowej publiczności. Które tytuły zasługują na uwagę? Sprawdź z nami przegląd najlepszych produkcji w kategorii: filmy hiszpańskie kryminały, komedie oraz hiszpańskie seriale Netflixa. 

Filmy hiszpańskie - kryminały, czyli mroczne tajemnice 

Hiszpańskie filmy kryminały to wciągające historie z nieoczywistym rozwiązaniem. Lista podejrzanych bywa myląca, a tropów czasami trzeba szukać w gęstym lesie. Poniżej trzy propozycje dla widzów o mocnych nerwach. 

 • ''Podwójne morderstwo: Cisza białego miasta'' (2019 r.), reż. Daniel Calparsoro

Film na podstawie książki autorstwa Evy Garcí Sáenz to opowieść o detektywie, który pracuje nad sprawą zabójstw. Morderstwa są wiernym odwzorowaniem zbrodni seryjnego mordercy, który właśnie wychodzi na wolność. 

Jakie jeszcze filmy hiszpańskie kryminały warto obejrzeć? 

 • Powrót do przeszłości - ''Niewidzialny strażnik'' (2017 r.), reż. Fernando González Molina

Policjantka z FBI po latach powraca do rodzinnej miejscowości, aby pomóc lokalnym funkcjonariuszom wytropić mordercę młodych dziewczyn. Przy okazji musi zmierzyć się z własnymi demonami przeszłości. 

 • Zaproszenie do świata przestępców - "Na szczyt" (2020 r.), reż. Daniel Calparsoro

Miłość może skutecznie poplątać ścieżki i skierować na złą drogę. Przekona się o tym młody mechanik, którego uczucie do pięknej Estrelli poprowadzi wprost do świata przestępców. I to nie koniec problemów, po śladach chłopaka kroczy też nieustępliwy detektyw. 

Zobacz wideo Popkultura odc. 119
 • To moje życie - "Były lokator" (2020 r.), reż. David Pastor / Àlex Pastor

Bezrobotny specjalista od reklamy nie może pogodzić się z utratą statusu. W pogoni za utraconą wizją siebie zaczyna prześladować nowych mieszkańców swojego dawnego apartamentu.  
 

Hiszpańskie komedie - Netflix ze szczyptą romantyzmu 

Hiszpańskie słońce sprzyja romantycznym historiom, które przy okazji dostarczają dużą dawkę rozrywki. Sprawdź z nami najlepsze hiszpańskie komedie Netflixa z wątkiem miłosnym

 • ''Zakochany do szaleństwa'' - (2021 r.), reż. Dani De La Orden 

Po upojnej nocy Adri chce kontynuować znajomość z tajemniczą Carlą. Do ponownego spotkania może dojść tylko wtedy, gdy mężczyzna zostanie pacjentem szpitala psychiatrycznego, gdzie aktualnie przebywa jego wybranka. 

 •  ''To brzmi jak miłość'' - (2021 r.), reż. Juana Macías 

Maca po burzliwym rozstaniu, chce na nowo poskładać swoje serce, gdy do jej życia wraca były chłopak Leo. 

 • "Rodzina Idealna" - (2021 r.), reż. Arantxa Echevarria

Wesoła opowieść o rodzinach, które reprezentują dwa światy: spokojny ocean i totalny chaos. Za sprawą uczucia muszą się spotkać i ze sobą egzystować. Czy ślub, który jest mezaliansem w najczystszej postaci, dojdzie do skutku? 

 • "Żyj dwa razy, kochaj raz" - (2019 r.), reż. María Ripoll

Emilio otrzymuje diagnozę, która wskazuje na chorobę Alzheimera. W obawie przed utratą świadomości, a wraz z nią marzeń z dzieciństwa decyduje się na śmiały krok i wyrusza na poszukiwania swojej pierwszej miłości. 

Hiszpańskie seriale Netflix: ranking - prawo serii 

Interesuje cię też ranking hiszpańskich seriali Netflixa? Poniżej prezentujemy 11 tytułów, które skradły serca widzów, wśród nich seriale kryminalne, romantyczne i dla młodzieży

 1. ''Dom z papieru'', 
 2. ''Pełne morze'',
 3. ''Toy Boy'',
 4. ''Smak stokrotek'', 
 5. ''Szkoła dla elity''
 6. ''Gran hotel'',
 7. ''Telefonistki'',
 8. ''Velvet'',
 9. ''W czasach wojny'', 
 10. ''Uwięzione'',
 11. ''Życie bez pozwolenia''.

Zobacz też: Horrory 2022: najlepsze propozycje dla tych, którzy lubią się bać

Więcej o: