Powstanie reality show na podstawie serialu "Squid Game". Zwycięzca ma zgarnąć ponad 4,5 mln dolarów

Po ogromnym sukcesie i milionach odsłon serial "Squid Game" doczekał się nie tylko kontynuacji, ale i realizacji w formie reality show. Uczestnicy programu będą walczyć o rekordową sumę 4,56 miliona dolarów.

Według najnowszych informacji, w planowanym reality show pojawi się 456 uczestników z całego świata.

Więcej ciekawych treści znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Walka na śmierć i życie? "Squid Game: Wyzwanie"

Warunkiem udziału w programie jest biegła znajomość języka angielskiego, ukończenie 21 lat i dyspozycyjność na okres około czterech tygodni. Wystarczy wypełnić formularz zgłoszeniowy na www.squidgamecasting.com.

Przygotowane przez organizatorów gry będą zbliżone do tych, które pojawiły się w serialu "Squid Game", jednak żaden z uczestników nie będzie walczył na śmierć lub życie. Przegrani wrócą do domów z pustymi rękami, a na zwycięzcę czeka nagroda, która - według Netflixa - jest rekordową nagrodą pieniężną w historii telewizyjnych programów. Wyniesie 4,56 miliona dolarów. 

"Squid Game: Wyzwanie" ma liczyć 10 odcinków, które powstaną w Wielkiej Brytanii. Jak zapowiada Brandon Riegg, jeden z wiceprezydentów Netfliksa:

Jesteśmy wdzięczni Hwang Dong-hyukowi za wsparcie przy projekcie przeniesienia serialowej rzeczywistości do prawdziwego życia. Fani mogą przygotować się na niezwykłe emocje, show pełen napięcia i zwrotów akcji.

Kontynuacja serialowego hitu

"Squid Game" to serialowy fenomen. W niecały miesiąc po premierze południowokoreańska produkcja doczekała się pierwszego miejsca w rankingu najchętniej wybieranych obcojęzycznych pozycji na Netfliksie - oglądano ją łącznie przez 1,65 mld godzin. Historia setek dłużników biorących udział w tajemniczej grze, w której stawką jest życie, wstrząsnęła światem.

Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina

Do tej pory nakręcono tylko jeden sezon, jednak jakiś czas temu na profilu instagramowym Netfliksa pojawiła się informacja o kontynuacji produkcji. Nie wiadomo, na kiedy konkretnie jest planowana premiera drugiego sezonu. Twórca Hwang Dong-hyuk przewidywał w wywiadzie dla "Vanity Fair", że będzie miała miejsce pod koniec 2023 roku, jednak - biorąc pod uwagę pojawiające się zapowiedzi - można spekulować, że nastąpi to nieco wcześniej.

Więcej o: