Film sensacyjny - Netflix. 13 tytułów, gdzie emocje rządzą na ekranie

Film sensacyjny Netflixa to kategoria dedykowana poszukiwaczom adrenaliny, jednak wybór odpowiedniego tytułu może przytłoczyć, szukasz dobrego kina akcji? Sprawdź z nami najlepsze produkcje na krawędzi.

Dobry film sensacyjny Netflixa a reakcja organizmu 

Miłośnicy kina sensacyjnego zapytani o to dlaczego decydują się na produkcje z dreszczykiem, wskazują na potrzebę relaksu. Fakty są jednak inne, ludzki mózg jest bardzo czujny i aktywny przez cały czas. Bodźce, które otrzymujemy podczas seansu, przetwarzamy tak jak w prawdziwym życiu. I chociaż widz ma świadomość, że z ekranu nic go nie może zranić to i tak reagujemy tak, jakby było to możliwe. Dobry film sensacyjny Netflixa jest w stanie wywołać reakcję stresową, ale jest to stres krótkotrwały, który zapewnia chwilowe podniecenie. Wybór filmu sensacyjnego może odzwierciedlać nasze zapotrzebowanie na emocje, których brakuje nam w prawdziwym życiu. Co warto zobaczyć w ramach czerwonej platformy? Poniżej prezentujemy zestawienie w kategorii filmy sensacyjne 2022-2020 polecane przez widzów. 

Filmy sensacyjne 2022, 2021, 2020 - silna postać kobieca 

Niekwestionowaną gwiazdą kina sensacyjnego jest Angelina Jolie, która za sprawą roli Lary Croft stworzyła wzór superbohaterki z krwi i kości. Współczesne filmy sensacyjne czerpią z tego wzorca i w rolach głównych coraz częściej można oglądać kobiety. Poniżej kilka filmów sensacyjnych z udziałem silnych i odważnych kobiet. 

Zobacz wideo Popkultura odc. 119

''Przechwycenie'' - (2022 r.), reż. Matthew Reilly

Kapitan JJ Collins (w tej roli Elsa Pataky) przez przypadek traci szansę na posadę w Pentagonie i zostaje skierowana na samotną bazę antyrakietową na Pacyfiku. Widmo skoordynowanego ataku sprawia, że kobieta musi wykorzystać wszystkie swoje umiejętności do walki z przebiegłym agentem wywiadu, który wspierany przez własną armię chce wcielić w życie swój szalony plan. 

''The Old Guard'' - (2020 r.), reż. Gina Prince-Bythewood

Opowieść o grupie nieśmiertelnych najemników, którym dowodzi nieustraszona Andy (w tej roli Charlize Theron). Ich celem jest  walka z siłami zła, które zagrażają światu. Z czasem niezwykłe zdolności grupy zwracają uwagę osób, które chcą się na nich wzbogacić. 

''Gunjan Saxena: Dziewczyna z Kargil'' - (2020 r.), reż. Sharan Sharma

Prawdziwa historia porucznik lotnictwa Gunjany Saxena, która osiągnęła sukces w męskim świecie i przebyła drogę od początkującej lotniczki do pierwszej indyjskiej pilotki wojennej. 

Film sensacyjny - Netflix 2022 - jeszcze więcej mocnych tytułów

Poszukiwacze mocnych wrażeń nie będą zawiedzeni, w aktualnej bibliotece Netflixa można znaleźć wiele produkcji, które przyprawią o szybsze bicie serca. Jaki film sensacyjny Netflixa 2022 warto obejrzeć? 

  1. ''Prezent od losu'' - zaskakujący zwrot akcji podczas leniwego urlopu,
  2. ''Gniew boży ''- kryminał z zaskakującym zakończeniem,
  3. ''Pajęcza głowa'' - eksperyment na uczuciach,
  4. ''Night drive'' - nocna przejażdżka, która może kosztować życie, 
  5. ''Endless Loop'' - zaklęty krąg, 
  6. ''Matka/Android'' - czy w świecie pełnym androidów przyszli rodzice odnajdą spokój?
  7. ''Kolizja'' - historia rodziców, którzy chcą odbić córkę z rąk mafii, 
  8. ''Bez wahania'' - Gdy siostra autorki kryminałów zostaje zamordowane, kobieta planuje wykorzystać swoją wiedzę w praktyce. 
  9. ''Wybieraj albo umieraj'' - gra wideo z lat 80. przenosi dwójkę nastolatków w świat grozy 
  10. ''Thar'' - Morderstwo i tortury w sennym miasteczku - czy to mogło wydarzyć się naprawdę? 

Zobacz też: Filmy z Amber Heard. W jakich produkcjach możemy ją zobaczyć?

Więcej o: