Polska komedia romantyczna podbija Netfliksa. Film znalazł się w TOP 10 platformy

Polskie filmy na Netfliksie stają się popularne także poza krajem. Po ogromnym sukcesie oglądalności "365 dni" czy "Furiozy", swoją szansę dostała komedia romantyczna pt. "Parada serc", która znalazła się w TOP 10 filmów platformy.

Film "Parada serc" w reżyserii Filipa Zylbera to komedia romantyczna, która opowiada o miłości warszawskiej bizneswoman i krakowskiego wdowca zajmującego się grawerowaniem nagrobków. Główna bohaterka - Magda - jest asystentką dyrektorki dużej stacji telewizyjnej. Kobieta wkrótce ma zająć stanowisko swojej szefowej, jednak popełnia duży błąd w trakcie pracy i zostaje z niej błyskawicznie wyrzucona. 

Miłość, kariera i jamniki na Netfliksie

Magda (Anna Próchniak) ponownie pragnie wkupić się w łaski swojej byłej przełożonej, dlatego postanawia przygotować materiał śledczy o krakowskiej paradzie jamników, w której niegdyś startował pies szefowej. Kobieta twierdzi, że jej czworonóg niesłusznie zajął drugie miejsce, dlatego Magda rozpoczyna swoje śledztwo.

 

Główna bohaterka wyjeżdża do Krakowa, gdzie poznaje Krzysztofa (Michał Czernecki) - skromnego i przystojnego wdowca mieszkającego z synem Karolem i psem Puzonem. Chłopiec umieścił w internecie ogłoszenie o wynajmie pokoju, aby znaleźć tacie nową partnerkę, dlatego Magda, nieświadoma ich przyszłego uczucia, trafia właśnie na niego. 

 

Więcej podobnych informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

"Parada serc" podbija Netfliksa 

Oprócz Michała Czerneckiego i Anny Próchniak, w filmie Filipa Zylbera wstąpił m.in Grzegorz Warchoł w roli grabarza myśliciela czy Piotr Rogucki wcielający się w postać Wiktora. Pomimo wielu krytycznych recenzji i komentarzy na temat produkcji, "Parada serc" stała się jednym z najchętniej oglądanych filmów na Netfliksie. Film wskoczył na pierwsze miejsce obok amerykańskich thrillerów, takich jak "Pajęcza głowa" czy "Kolizja".

 

W przeszłości reżyser "Parady serc" stworzył wiele innych komedii romantycznych, które biły rekordy popularności. W dorobku Zylbera znajdziemy m.in film "Serce nie sługa", "Jak poślubić milionera" czy kultowy już serial "BrzydUla". 

Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina

Więcej o: