Elvis, cekiny i muzyka oraz pierwsze pokazy nowych Minionków. Co jeszcze? [REPERTUAR HELIOSA]

Już w najbliższy piątek kina wypełnią się muzyką, błyskiem fleszy i cekinów. Właśnie tego dnia premierę będzie miał "Elvis".

Buzz Luhrmann twórca, nominowany do Oscara wizjoner, zaprasza na swoje kolejne dzieło zrealizowane z niebywałym rozmachem. To historia Elvisa Presleya i ponad 20-letniej relacji z jego managerem, która rozpoczęła się wraz z początkiem bezprecedensowej kariery piosenkarza. Kluczowym elementem filmu jest także jedna z najważniejszych osób w życiu Elvisa, jego wielka miłość - Priscilla Presley. Film zagości na ekranach kin Helios także na wyjątkowych pokazach 29 czerwca w ramach cyklu Kino Kobiet.

Zobacz wideo "Elvis". Niezwykły Austin Butler w pierwszym zwiastunie filmu o królu rock and rolla

W najbliższy weekend Helios szykuje niespodziankę także dla fanów żółtego koloru. Najnowszą odsłonę największej animowanej serii w historii - film "Minionki: Wejście Gru" - będzie można zobaczyć na pokazach przedpremierowych. Widzowie poznają historię o tym, jak złoczyńca numer jeden na świecie poznał Minionki, a potem stworzył najbardziej nikczemną ekipę.

Fani Stephena Kinga mogą chcieć zobaczyć ekranizację powieści jego syna - Joe Hilla. "Czarny telefon" to mroczna opowieść przedstawiająca losy Finneya Shawa, skrytego 13-latka uprowadzonego i uwięzionego w dźwiękoszczelnej piwnicy przez sadystycznego zabójcę. Jedynym ratunkiem dla chłopca okazuje się odłączony od kabla telefon powieszony na ścianie piwnicy, który zaczyna dzwonić. Chłopiec słyszy w nim głosy poprzednich ofiar mordercy, które mogą go uratować. 

Więcej informacji o filmach znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Co jeszcze w kinach?

Wyścig o miano najlepszego filmu lata wciąż trwa i "Top Gun: Maverick" wciąż jest na szczycie. To najlepiej zarabiająca premiera tego roku, która na ten moment odleciała w przestworza zarówno dinozaurom, jak i kosmicznemu bohaterowi Pixara. Kapitan Pete "Maverick" Mitchell wraca do elitarnej szkoły pilotów Top Gun, gdzie musi zmierzyć się ze swoimi demonami, a jednocześnie przygotować swoich podopiecznych do misji na granicy ludzkiej wytrzymałości…

A konkurencja? Twórcy "Jurassic World Dominion" zabierają tym razem widzów na 2,5-godzinną wyprawę do świata, w którym dinozaury żyją na wolności, dosłownie na wyciągnięcie dłoni. "Buzz Astral" to z kolei animowana produkcja science-fiction opowiadająca o początkach postaci, która była pierwowzorem słynnej zabawki z "Toy Story".

Ciągle można też oglądać film familijny "Pan Wilk i spółka. Bad Guys", w którym Wilk, Wąż, Pirania, Rekin oraz Tarantula postanawiają zakończyć swoją kryminalną aktywność i przewartościować swoje życie. Nie dzieje się to do końca dobrowolnie, więc łatwo nie będzie.

Pokazy specjalne 

26 czerwca Filmowe Poranki przywitają najmłodszych widzów popularną serią "Miraculous: Biedronka i Czarny Kot", w której dwoje licealistów, Marinette i Adrien, zostaje wybranych na superbohaterów Paryża: Biedronkę i Czarnego Kota. Każde z nich ma Miraculum, które daje im nadludzką moc… Naturalnie wszystkie niedzielne projekcje w ramach cyklu Helios dla Dzieci poprzedzą konkursy i zabawy w salach.

Na najmłodszych widzów z Ukrainy czeka natomiast słynna brygada "Psiego Patrolu". Popularny serial animowany opowiada o przygodach drużyny szczeniąt-bohaterów, której członkowie pracują w grupie ratunkowej i zawsze są gotowi przyjść z pomocą potrzebującym. Tradycyjnie bilety na pokazy dla ukraińskich dzieci w Heliosie są dostępne bezpłatnie.

W poniedziałek, 27 czerwca, Kino Konesera w wybranych kinach zaprezentuje film "Yang". Jake prowadzi sklep i wiedzie spokojne życie. Na co dzień jego rodzinie towarzyszy android Yang, który opiekuje się jego córką niczym starszy brat. Gdy przyjaciel dziewczynki nieoczekiwanie ulega awarii, Jake szuka sposobu, by przywrócić go do życia. Próbując naprawić Yanga, odkrywa coś, co zaskakuje całą rodzinę.

30 czerwca odbędzie się kolejne spotkanie z polskim kinem w ramach cyklu Kultura Dostępna, a w nim  komedia "Koniec Świata czyli kogel mogel 4".

Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina

Więcej o: