Film świąteczny Netflixa. Szukasz skutecznego sposobu na upał? Obejrzyj te filmy i poczuj magię świąt w środku gorącego lata!

Film świąteczny Netflixa to wyjątkowa kategoria, po którą sięgamy nie tylko od święta. Szukasz nowych tytułów, które podniosą na duchu i ochłodzą w środku lata? Sprawdź nasz przegląd najlepszych propozycji na filmowy wieczór.

Świąteczny film. Netflix i familijny wieczór 

W wolne wieczory chodzi o to, aby być razem, wspólny seans to niepisana tradycja w wielu domach. Z drugiej strony dla niektórych jest to czas, który w bardzo jaskrawy sposób przypomina o samotności. Świąteczne filmy Netflixa nie wypełnią pustki, ale sprawią, że poczujemy się lepiej. Popularnym motyw to miłość i naprawa relacji, od której często dzieli nas tylko jeden telefon. Sprawdź nasz autorski przegląd w trzech kategoriach: świąteczne komedie romantyczne, mało znane filmy świąteczne i ranking najwyżej ocenianych tytułów. 

Świąteczne komedie romantyczne - kochaj i bądź sobą 

Współcześnie filmy świąteczne romantyczne idą z duchem czasu, związek nie jest już celem samym w sobie, do którego należy dążyć za wszelką cenę. Świąteczne komedie romantyczne w nowej odsłonie  zachęcają widza do budowy zdrowej relacji na początek z samym sobą. Bohaterowie przestali być idealni pod względem fizycznym i cech charakteru. Widzowie chcą prawdy na ekranie. Które tytuły spełniają ten warunek? 

Zobacz też: Komedie romantyczne. Top10 najpiękniejszych filmów o miłości

Filmy świąteczne romantyczne - "

Miłosna pułapka

" (2021 r.), reż. Hernán Jiménez

Historia młodej dziennikarki, która pada ofiarą internetowego oszusta. Przystojniak, do którego leciała samolotem przez pół Stanów, okazał się zwykłym chłopakiem z sąsiedztwa o introwertycznej naturze. Przyjazd wymarzonej dziewczyny wprawia chłopaka w osłupienie, Josh zdecydowanie wolałby, aby Natalie została w bezpiecznej strefie marzeń. Czy młody człowiek opuści strefę komfortu i odważy się kochać? "Miłosna pułapka" łamie wszelkie stereotypy i pozwala widzom utożsamić się z głównym bohaterem. 

Zobacz wideo Popkultura odc. 120

Świąteczne komedie romantyczne - "

Randki od święta

" (2020 r.), reż. John Whitesell

Historia pary singli Solane i Jacksona, którzy z uwagi na brak partnerów nie przepadają za okresem świątecznym. Jednak w przeciwieństwie do klasycznych bohaterów są pewni siebie i nie zamierzają nikogo przepraszać za to, że żyją w pojedynkę. Koniec końców świąteczne komedie romantyczne rządzą się swoimi prawami i paradoksalnie tę dwójkę połączy to czego najbardziej nie znoszą. Ten wyjątkowy tytuły przypomina widzom o tym, że nie trzeba się zmieniać, aby znaleźć drugą połówkę. Jakie jeszcze świąteczne komedie romantyczne warto obejrzeć? 

Film świąteczny Netflixa - "

Last Christmas

" (2019 r.), reż. Paul Feig

Kate pracuje w londyńskim centrum handlowym w sklepie z artykułami świątecznymi. Pomimo panującej wokół wesołej atmosfery życie dziewczyny dalekie jest od ideału. Problemy zdrowotne, złe decyzje i baczny wzrok zasadniczej szefowej sprawiają, że Kate czuje się przytłoczona i zdarza jej się uciec w alkohol. Kiedy pewnego dnia poznaje Toma, rozpoczyna się ich historia miłosna, w której  najpiękniejsze jest to, że siebie nawzajem akceptują. 

Mało znane filmy świąteczne - co jeszcze skrywa biblioteka Netflixa?  

Oprócz topowych hitów w postaci "Grincha" Netflix w swojej ofercie ma kilka tytułów, które można przegapić, a zasługują na uwagę. Poniżej mało znane filmy świąteczne godne polecania. 

 • "Święta z widokiem" (2018 r.) reż, Justin G. Dyck

Historia menadżerki restauracji w kurorcie narciarskim, którą prześladuje pech. Wszystko zmienia się, gdy na miejscu zjawia się nowy szef kuchni. 

 • "W śnieżną noc" (2019 r.), reż. Luke Snellin

W wigilijną noc na małe miasteczko nadciąga niebezpieczna śnieżyca, podczas której oprócz płatków śniegu opadną wszystkie maski, a skrywane tajemnice wyjdą na jaw. 

 • "Wigilijne wesele" (2017 r.), reż. Justin G. Dyck

Plany konsultantki ślubnej mogą legnąć w gruzach, gdy przystojny prywatny detektyw pojawia się z teorią spiskową na temat pieczołowicie przygotowywanego przez nią ślubu. 

 • "Czarne święta" (2019 r.), reż. Sophia Takal

Podczas  przerwy świątecznej, grupa studentek jest prześladowana przez przerażającą postać. 

Świąteczne filmy - ranking ulubionych produkcji 

Na koniec w wyjątkowy wieczór nie ma nic lepszego niż rodzinny seans z dobrze znanym i lubianym tytułem. Do których produkcji wracamy co roku z rozrzewnieniem? Sprawdź poniższy ranking świątecznych filmów: 

 • "Kevin sam w domu"
 • "To właśnie miłość"
 •  "Grinch: Świąt nie będzie"
 • "W krzywym zwierciadle: Witaj Święty Mikołaju"
 • "Holiday"
 • "Cztery Gwiazdki"
 • "Zły Mikołaj"
 • "Listy do M."
 • "Rodzinny dom wariatów" 
 • "Kochajmy się od święta"

Zobacz też: Netflix za darmo. Niestety, ale szanse na powrót darmowych 30 dni są bardzo niewielkie

Więcej o: