"Titanic" wraca na ekrany. Kiedy zobaczymy nową wersję kultowego dzieła?

Historia miłosna Jacka i Rose stała się jedną z najbardziej kultowych pozycji w historii kinematografii, generując łącznie ponad 2,2 miliarda dolarów zysku. Niebawem będziemy mogli powtórnie ujrzeć słynnego "Titanica" na ekranie - tym razem w zupełnie nowym wydaniu.

Mówi się, że klasyka sprzedaje się najlepiej. Wiele dzieł, które pomimo upływu lat wciąż zrzeszają grono wiernych fanów, zdają się potwierdzać tę tezę. Nic dziwnego, że coraz więcej twórców decyduje się na odświeżanie niektórych kultowych filmów. Taki scenariusz miałby nastąpić w przypadku "Titanica". 

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Popkultura odc. 120

"Titanic" w nowej wersji

Z okazji 25. rocznicy premiery kultowy film pojawi się na ekranach w nowej wersji już niebawem - Disney wspomina, że w niektórych krajach nastąpi to 10 lutego 2023 roku. Ze względu na ogromną popularność dzieła to nie pierwszy raz, kiedy oryginał ukaże się w odświeżonym wydaniu. W 2012 roku w kinach można było obejrzeć "Titanica 3D", uznawanego do dziś za ogromny sukces wytwórni. Być może to skłoniło twórców do kolejnego eksperymentu, którego rezultat ujrzymy już niebawem. Jak podaje serwis Filmweb.pl, ma to być wersja zremasterowana 3D 4K HDR.

Kultowy romans w historii kina

Historię Jacka (Leonardo DiCaprio) i Rose (Kate Winslet) zna niemalże każdy. Para pochodząca z dwóch skrajnie różnych środowisk poznaje się na pokładzie transatlantyku Titanic. Po pewnym czasie uczucie, które ich łączy, przeradza się w miłość. Szczęście kochanków nie trwa jednak długo - niebawem luksusowy statek wpada na górę lodową, doprowadzając do tragedii.

Leonardo DiCaprio wahał się nad rolą w "Titanicu". Dopingował go kolega po fachu

To jedna z historii, która - pomimo braku happy endu - zostaje w pamięci widzów na długo. Obecnie film w reżyserii Jamesa Camerona widnieje na liście trzech najbardziej kasowych hitów, generując zysk o wartości 2,208 miliarda dolarów. Wyprzedzają go jedynie dwie inne pozycje, w tym "Avatar", który uzyskał kwotę 2,8459 miliarda dolarów.

Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina

Więcej o: