Jest zapowiedź nowego filmu Xawerego Żuławskiego "Apokawixa"

Zdana matura, wakacje, plaża, melanż życia i... TO. Jest spot kampanii teaserowej zapowiadającej film "Apokawixa" w reżyserii Xawerego Żuławskiego.

"Apokawixa" to historia grupy maturzystów, którzy - zmęczeni kolejnymi lockdownami - postanawiają zorganizować nad morzem "melanż życia". Mimo niepokojąco wysokiego stężenia sinic w Bałtyku i przypadków dziwnych zakażeń początkowo wszystko idzie normalnie - plaża, taniec, seks, picie, miłosne uniesienia i rozczarowania. Z minuty na minutę całość jednak zaczyna wymykać się spod kontroli…

Więcej ciekawych tekstów znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz teaser nowego filmu Xawerego Żuławskiego

Zobacz wideo "Apokawixa" [ZWIASTUN]

W filmie występują obiecujący aktorzy młodego pokolenia: Mikołaj Kubacki, Waleria Gorobets, Natalia Pitry, Alicja Wieniawa-Narkiewicz, Mariusz Urbaniec, Aleksander Kaleta, Mikołaj Matczak, Marta Stalmierska, Monika Mikołajczak, Oskar Wojciechowski. Partnerują im m.in.: Sebastian Fabijański, Tomasz Kot, Cezary Pazura i Matylda Damięcka. Reżyseruje Xawery Żuławski ("Wojna polsko-ruska", "Mowa ptaków"), który mówi o filmie:

Zniszczenie na imprezie będzie spowodowane nie tylko nadużyciem alkoholu, dragów i wielkością imprezy, która - co oczywiste - wymknie się spod kontroli. To doprowadzi do katastrofy na tle ekologicznym.

Scenariusz napisali Xawery Żuławski, Krzysztof Bernaś i Maciej Kazula. Producentem wykonawczym jest Krzysztof Terej, Watchout Studio. Za zdjęcia odpowiada Marian Prokop. Premiera produkcji TVN Warner Bros. Discovery jest zapowiedziana na 7 października 2022 roku. Dystrybutorem w Polsce jest NEXT Film.

Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina

Więcej o: