Tom Cruise został właśnie seniorem. Zwisając z samolotu bez zabezpieczeń

Tom Cruise skończył 60 lat i nie odpuszcza. W sieci pojawiło się nowe zdjęcie z nadchodzącego filmu "Mission: Impossible 8", którym z okazji okrągłych urodzin gwiazdora podzielił się reżyser Christopher McQuarrie. Widać na nim, jak aktor trzyma się skrzydła lecącego do góry nogami samolotu z czasów II wojny światowej.

Tom Cruise urodził się dokładnie 3 lipca 1962 roku w Syracuse. W ramach świętowania jego 60. urodzin reżyser Christopher McQuarrie podzielił się kadrem z ósmej części cyklu "Mission: Impossible". Aktor słynie w Hollywood z tego, że sam nagrywa swoje sceny kaskaderskie. Te z biegiem lat stają się coraz bardziej spektakularne i karkołomne. A są tym bardziej imponujące, że Cruise unika efektów specjalnych i kręci je najczęściej w plenerze.

Zobacz wideo To ulubiony kompozytor Quentina Tarantino. Pozycja obowiązkowa dla fanów muzyki filmowej

Kolejny kaskaderski wyczyn Toma Cruise'a

McQuarrie doskonale wie, do czego zdolny jest Tom Cruise. Pracowali przy blisko 10 różnych filmach, z czego cztery z nich to kolejne odsłony "Mission: Impossible". Niedawno kręcili zdjęcia do ósmej części tej serii w Południowej Afryce i okazuje się, że mocnych wrażeń na planie nie brakowało. Bo choć aktor właśnie wkroczył w wiek senioralny - ten w USA umownie wyznacza się pomiędzy 60. a 65. urodzinami lub od momentu przejścia na emeryturę - nie wygląda na to, żeby miał rezygnować z popisów kaskaderskich. Dzięki reżyserowi wiemy, że w najnowszym filmie pojawi się scena, w której Ethan Hunt wypada z dwupłatowego samolotu z czasów II wojny światowej.

Więcej informacji ze świata na stronie głównej Gazeta.pl

Mało tego że wypada z kokpitu, to jeszcze zwisa z jego skrzydła. Na fotografii samolot jest przekrzywiony i leci do góry nogami (tudzież kołami). Informatorzy donoszą, że w tej sekwencji bohater Toma Cruise'a nie tylko zdoła wrócić na swoje miejsce, ale jeszcze do tego wykona manewr zwany beczką. Cruise posiada licencję pilota, a na potrzeby tej sekwencji przez kilka miesięcy szkolił się z latania Boeingiem B75N1 Stearmanem z 1941 roku. Poza obrotami mamy na ekranie zobaczyć jeszcze "nurkowanie" tej maszyny.

W komentarzach widzowie podkreślają, że przez to zdjęcie mają wrażenie, że kaskaderską scenę z samolotem z filmu "Mission: Impossible. Rouge Nation" było łatwiej nakręcić. Przypomnijmy, że na potrzeby siódmej części cyklu przećwiczył 13 tysięcy razy skoki na motocyklu i około 500 razy skakał ze spadochronem, a do tego zrzucił też cały pociąg w przepaść. Nie zapominajmy też, że kiedy kręcił "Fallout", złamał nogę, przeskakując z dachu na dach. Bardzo niefortunnie uderzył stopą o ścianę, a ta wykrzywiła się niemal o 90 stopni. Mimo tego Cruise dokończył ujęcie i przebiegł kawałek ze złamaną kończyną - to nagranie trafiło do ostatecznej wersji filmu. W czasie programu "The Graham Norton Show" pozostali członkowie obsady śmiali się, że to było "bardzo w jego stylu".

Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina.  

Więcej o: