Zaczęły się zdjęcia do "Różyczki 2". Boczarska zagra jednocześnie matkę i córkę

"Różyczka 2" rozwiąże tajemnicę, z którą pozostawiła widzów pierwsza część filmu - zapowiada dystrybutor powstającej właśnie produkcji w reżyserii Jana Kidawy-Błońskiego. W obsadzie znaleźli się Janusz Gajos, Robert Więckiewicz czy Jacek Braciak. Magdalenie Boczarskiej przypadła rola podwójna - zagra matkę skrywającą sekret sprzed lat i swoją córkę, która będzie go odkrywać. Mamy pierwsze zdjęcia z planu.

"Różyczka" opowiadała historię inspirowaną życiem jednego z najważniejszych polskich pisarzy historycznych - jeśli nie najważniejszego - Pawła Jasienicy. Jego druga żona była współpracownicą SB, a na bazie tej historii powstał wciągający scenariusz. Główna rola w tym filmie przyniosła Magdalenie Boczarskiej uznanie i popularność. Produkcja tylko podczas 35. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni otrzymała Złote Lwy, Złotego Klakiera, nagrodę dla najlepszej aktorki i nagrodę za dźwięk. Po 12 latach aktorka wraca do roli Kamili Sakowicz.

Zobacz wideo Boczarska: Miałam profesorów, którzy mówili, że aktorstwo to zawód, do którego trzeba mieć powołanie

Boczarska wraca do roli sprzed 12 lat. Fabuła "Różyczki 2"

Jak zapowiada dystrybutor filmu Monolith Films, kontynuacja "Różyczki" będzie "poruszającą opowieścią o dramatycznej prawdzie, która zmusza do przewartościowania całego życia i dokonania najtrudniejszego wyboru".

"Eurodeputowana Joanna Warczewska, córka wybitnego pisarza, jest u szczytu życiowego powodzenia. Jej świetnie rozwijającą się polityczną karierę i rodzinne szczęście w jednej chwili burzy zamach terrorystyczny, w którym ginie jej ukochany mąż. Kiedy los daje jej nową życiową szansę, dosięga ją kolejny cios. Ktoś wysyła jej zdjęcia i dokumenty podważające jej rodzinne więzi i sugerujące, że jej matka w przeszłości współpracowała z SB" - czytamy w streszczeniu fabuły.

Więcej ciekawych tekstów znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Co dalej? "Joanna postanawia na własną rękę przeprowadzić historyczne śledztwo i rozwikłać zagadkę kładącą się cieniem na jej rodzinie. To, co odkryje, nie tylko każe jej zupełnie inaczej spojrzeć na swoją matkę, ale sprawi, że będzie musiała odnaleźć własną tożsamość. Joanna będzie zmuszona sama stawić czoła szantażyście i dokonać wyboru, który na zawsze zmieni jej życie" - zachęcają twórcy.

W podwójnej roli - Joanny Warczewskiej i Kamili Sakowicz - występuje Magdalena Boczarska. W obsadzie zobaczymy też m.in.: Janusza Gajosa, Roberta Więckiewicza i Jacka Braciaka.

Zdjęcia do produkcji rozpoczęły się 5 lipca 2022 roku w warszawskim Centrum Bankowo-Finansowym. Pierwsze ujęcia nagrywali Magdalena Boczarska i Janusz Gajos. W obsadzie zobaczymy też m.in.: Janusza Gajosa, Roberta Więckiewicza i Jacka Braciaka. Reżyser Jan Kidawa-Błoński podkreśla:

Historia nie ogranicza się do polskich dylematów i realiów, lecz ukazuje uniwersalne problemy człowieka, próbującego odnaleźć własną tożsamość, zmuszonego do weryfikacji utrwalanego od lat systemu wartości.

Za kamerą stanie Łukasz Gutt (laureat tegorocznej Polskiej Nagrody Filmowej Orły za "Wszystkie nasze strachy"). Zdjęcia realizowane będą głównie w Polsce, ale także w Belgii (Bruksela), Niemczech (Kolonia) i w Izraelu.