"Orzeł. Ostatni patrol" - zwiastun nowego, polskiego filmu wojennego [PREMIERA, OBSADA]

W sieci pojawił się właśnie zwiastun nowego, polskiego filmu wojennego pt. "Orzeł. Ostatni patrol". Jest to opowieść o legendarnym, podwodnym okręcie, który został stracony w zagadkowych okolicznościach. Do dziś nie wiadomo, co tak naprawdę się z nim stało. W obsadzie zobaczymy m.in. Tomasza Ziętka czy Rafała Zawieruchę.

Film przybliża nam historię okrętu wojennego, który brał udział w najważniejszych akcjach bojowych w polskiej marynarce wojennej. Do dziś nie wiadomo, co dokładnie stało się z okrętem.

Więcej podobnych informacji filmowych znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

"Orzeł. Ostatni patrol". Jest zwiastun polskiego filmu wojennego o legendarnym okręcie "Orzeł"

"Orzeł. Ostatni patrol" to polska produkcja, która przedstawia historię okrętu wojennego "Orzeł". Został on wykorzystany podczas II wojny światowej w kampanii wrześniowej i obronie wybrzeża. Brał udział w licznych brawurowych akcjach, m.in. ucieczce z tallińskiego portu i zatopienia niemieckiego transportowca "Rio De Janeiro". Niestety niedługo ptem "Orzeł" po prostu zniknął w niewyjaśnionych okolicznościach.

Zobacz wideo "Ściema po polsku" to najgorszy polski film roku. Węże rozdane [ZWIASTUN]

Zwiastun filmu zapowiada tajną misję, którą przeprowadzono na okręcie. Na jego pokładzie jest 63 ludzi, którymi targają różne emocje, a to wszystko w największych, wodnych głębinach.

"Orzeł. Ostatni patrol". Polski film wojenny. Pojawił się zwiastun

Zwiastun na pewno wzbudzi ciekawość u pasjonatów historii. Zobaczymy w nim ostatnią misję jednostki, podczas której załoga zmierzyła się z licznymi atakami bombowymi czy akcjami wrogich okrętów. Najgroźniejsze okazały się jednak własne słabości i zmęczenie całej załogi.

 

W obsadzie filmu zobaczymy m.in. Tomasza Ziętka, Antoniego Pawlickiego, Adama Woronowicza, Tomasza Schuchardta czy Tomasza Włosoka. Premiera kinowa została zaplanowana na 14 października 2022 roku.

Więcej o: