Paweł Domagała: Nie miałem poczucia wstydu czy żenady. A zazwyczaj tak jest, jak oglądasz swoje stare rzeczy

15 lipca do kin wchodzi film "Na chwilę, na zawsze" w reżyserii Piotra Trzaskalskiego - twórcy takich obrazów jak "Edi" czy "Mój rower". Co ciekawe, jednym ze scenarzystów nowego obrazu jest aktor Paweł Domagała, który zagrał tutaj także główną rolę męską. Jak zdradził w trakcie wywiadu z Gazeta.pl, premiera obrazu została wstrzymana z powodu pandemii na prawie dwa lata, więc oglądał go niedawno na świeżo.

"Czasami tak jest, że kiedy oglądasz swoje stare rzeczy, mówisz sobie 'Jezus Maria, dajcie szybko następną scenę. Niech ludzie szybko zapomną'. Nie miałem tak. Miałem pewny niepokój i niedosyt, ale nie miałem poczucia wstydu czy żenady" - opowiada nam o swoich wrażeniach aktor, który chwilę przed wywiadem.

"Nie pisałem żadnej piosenki z myślą o filmie". Wywiad z Pawłem Domagałą

"Na chwilę, na zawsze" to opowieść o spotkaniu Poli i Borysa. Ona - w tej roli Martyna Byczkowska - jest wschodzącą gwiazdą muzyki rozrywkowej u szczytu popularności. Nie radzi sobie jednak z ciągłym napięciem, finansowymi wymaganiami i shwobiznesową maszynką. Pewnego dnia powoduje wypadek samochodowy - prowadziła pod wpływem alkoholu. Trafia do ośrodka terapii uzależnień, gdzie ma przejść leczenie. Poznaje tam Borysa (w tej roli Paweł Domagała) - byłego rockmana po przejściach, który teraz zajmuje się wyciąganiem z dołka trudnej młodzieży. Na początku oboje trzymają dystans, ale z czasem okazuje się, że mają ze sobą więcej wspólnego, niż mogli kiedykolwiek przypuszczać.

Więcej informacji ze świata na stronie głównej Gazeta.pl

Pomysłodawcą filmu oraz jego współscenarzystą był sam Paweł Domagała, popularny aktor i zdobywca Fryderyka, którego teledyski na YouTube zebrały już ponad 200 mln odtworzeń. O projekcie opowiedział nam trochę więcej w czasie wywiadu w naszym studiu. - Chciałbym dać widzom spojrzenie z dystansu na to, co jest ważne i nieważne w życiu, na pewno oczyszczające wzruszenie. To dla mnie bardzo ważne i wzruszające, że po pierwszych projekcjach zgłosiło się do mnie kilka osób, które miały problemy z uzależnieniem. Przekazały mi, że to coś w nich otworzyło i np. jedna osoba wróciła na terapię, inna zrozumiała, że chyba jest uzależniona. To jest dla mnie wartość naddana. Ale jak ktoś przyjdzie i będzie się tylko zachwycał wspaniałymi zdjęciami, to też nie będzie źle - podkreślił.

Za zdjęcia naprawdę wyjątkowej urody odpowiadał Witold Płóciennik, a w obsadzie znaleźli się także: Martyna Byczkowska ("W głębi lasu", "Skazana"),Olaf Lubaszenko ("E=mc²", "Kroll", "Futro z misia"), Kinga Preis ("Plan B", "Róża", "Dom zły"), Ireneusz Czop ("Pokłosie", "Jack Strong", "Konwój").

Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina.  

Więcej o:

Polecane dla Ciebie