Najlepsze filmy HBO Max? Wybraliśmy kilka ciekawych tytułów na wieczór

Jakie są najlepsze filmy na HBO Max? Każdy ranking będzie tu bardzo subiektywny. Można powołać się na oceny z portali filmowych, ale wtedy jest się skazanym raczej na klasykę. Jakie jeszcze tytuły warto wziąć pod uwagę?

Najlepsze filmy HBO Max? Filmweb.pl podpowiada klasykę

Jakie są najlepsze filmy HBO Max? Tworzenie takich rankingów zawsze jest problemem, bo przecież o gustach się nie dyskutuje. Dlatego jakimś rozwiązaniem jest posłużenie się klasyfikacją ocen z dużego portalu dla miłośników kina. W przypadku Polski jest to oczywiście Filmweb.pl. Które produkcje dostępne na popularnej platformie zyskały sobie najlepsze oceny? Niestety lub na szczęście dominują tu klasyki. Pewnie zabranie się za którykolwiek z nich będzie odświeżeniem sobie materiału filmowego, ale może warto? W pierwszej 10 znalazły się:

 1. Władca Pierścieni: Powrót Króla (2003);
 2. Joker (2019);
 3. Władca Pierścieni: Dwie Wieże (2002);
 4. Podziemny Krąg (1999);
 5. Piękny Umysł (2001);
 6. Incepcja (2010);
 7. Gran Torino (2008);
 8. Ojciec (2020);
 9. Whiplash (2014);
 10. Gladiator (2000).

HBO Max: filmy z Batmanem

Co warto obejrzeć na HBO Max? Filmy z Batmanem dostępne na platformie z pewnością mogą dostarczyć wiele emocji i to na więcej, niż tylko jeden wieczór. Oczywiście punktem wyjścia może być najnowszy ''Batman'' z Robertem Pattinsonem i Zoe Kravitz. Czy jest to jednak najlepszy film o tym superbohaterze? Zdaniem większości widzów nie. Być może ciekawym wyjściem będzie więc sięgnięcie dla porównania po ''Mrocznego Rycerza'' w reżyserii Christophera Nolana? Oczywiście z wybitną rolą Heatha Ledgera. 

Można jednak pójść nieco innym tropem i to także dzięki filmom dostępnym na HBO Max. Trzeba przecież pamiętać, że filmy o Batmanie nie są niczym nowym. Wiele osób uwielbia animacje lub starsze produkcje. Nie należy zapominać, że przed Colinem Farrellem aktorem grającym Pingwina był Danny DeVito. Jeśli zdecydujesz się sięgnąć po ''Powrót Batmana'' z 1992 w reżyserii Tima Burtona, to na ekranie zobaczysz też doskonałych Michelle Pfeiffer, Michaela Keatona i Christophera Walkena. Co ciekawe: na Filmweb.pl obraz zyskał wyższe noty od krytyków, niż od widzów, co nie zdarza się zbyt często.

Zobacz wideo Popkultura odc. 120

Co obejrzeć na HBO Max? Horrory

Co obejrzeć na HBO Max? Wieczór jest odpowiednim czasem na to, by zmierzyć się z kinem grozy. Z pewnością dobrym wyborem mogą być horrory. Na co warto postawić?

 • ''Lśnienie'' (1980) - film Stanleya Kubricka z wyjątkową rolą Jacka Nicholsona to klasyczny dreszczowiec, który stał się wzorcem do naśladowania dla innych. Kino oparte na prozie Stephena Kinga nie starzeje się i warto je znać.
 • ''Egzorcysta'' (1973) - kolejny wiekowy film, który stał się kultowym. Córka aktorki zaczyna się dziwnie zachowywać, ale nikt nie potrafi jej pomóc. Bezradni są także lekarze i wówczas do zmagań o życie i duszę dziecka wkracza egzorcysta...
 • ''Jestem Legendą'' (2007) - połączenie horroru i science-fiction z dużą dawką wątków postapokaliptycznych. W głównej roli Will Smith.
 • ''Obecność'' (2013) - znów film, w którym pewną rodzinę terroryzuje wszechpotężny demon. Tym razem zamiast egzorcysty z pomocą wyrusza grupa tropicieli zjawisk nadprzyrodzonych.
 • ''Candyman'' (2021) - film dla fanów serii, która była popularna w latach 90. Może się spodobać także osobom, które nie znają historii o mściwym duchu zamordowanego Afroamerykanina. 

Film na wieczór: ciekawe produkcje z ostatnich lat

Jak wybrać film na wieczór z HBO Max? Wiele zależy nie tylko od preferencji widza, ale i jego nastroju. Z pewnością można postawić na któryś hitowych obrazów ostatnich sezonów. Może to być fantastyczny świat ''Diuny'', ale także wartościowe "Trzy billboardy za Ebbing, Missouri" (2017). Lżejszym tytułem będzie tutaj choćby "Legion samobójców: The Suicide Squad" (2021). Zawsze też można sięgnąć po ''Matrix: Zmartwychwstania'' lub ''Dunkierkę'' Christophera Nolana.

Zobacz też: ''Piraci z Karaibów'' - filmy, które każdy musi chociaż raz obejrzeć. Sukces w atmosferze strachu

Więcej o: