Rusłana Pysanka nie żyje. Horpyna z "Ogniem i mieczem" miała 56 lat

Ukraińska aktorka Rusłana Pysanka, którą polscy widzowie znają z roli Horpyny w "Ogniem i mieczem" Jerzego Hoffmana, nie żyje. Zmarła w Niemczech, gdzie przeniosła się po inwazji rosyjskiej na Ukrainę.

Portal telewizji TNS poinformował, że Rusłana Pysanka zmarła w nocy z poniedziałku na wtorek w Niemczech, "gdzie zdiagnozowano u niej ciężką chorobę, która okazała się śmiertelna". Aktorka i prezenterka telewizyjna miała 56 lat. Stacja, z którą współpracowała Pysanka, napisała w komunikacie:

Rusłana nikomu nie mówiła o swojej wojnie. Śledziła wszystkie wydarzenia, pomagała, śmiała się w słuchawkę, snuła plany na przyszłość. Ale choroba ją zabrała.

Rusłana Pysanka nie żyje. Grała w "Ogniem i mieczem", pracowała z Wołodymyrem Zełenskim

Pochodziła z Kijowa, jej ojcem był operator filmowy Ihor Pysanko, laureat Państwowej Nagrody im. Tarasa Szewczenki za film "Radziecka Ukraina" w 1973 roku. Pysanka w 1995 roku skończyła studia reżyserskie na Kijowskim Uniwersytecie Teatru, Kina, Telewizji. Za rolę w filmie "Moskal - czarodziej" została nagrodzona ukraińską Państwową Nagrodą im. Aleksandra Dowżenki. Prowadziła wiele programów telewizyjnych, w tym prognozy pogody i reality show "Służbowy romans" wspólnie z przyszłym prezydentem Ukrainy Wołodymyrem Zełenskim (w 2008 roku). Już dwa lata wcześniej wzięła udział w ukraińskim "Tańcu z gwiazdami".

Więcej ciekawych treści znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Grała zarówno w produkcjach ukraińskich, jak i zagranicznych - oprócz "Ogniem i mieczem" na przykład w Holandii. Była mężatką - razem z mężem Igorem Isakowem w 2017 roku wzięła udział w 7. sezonie "Weighed and Happy" na antenie STB.

Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina

Najnowsze informacje z Ukrainy po ukraińsku w naszym serwisie ukrayina.pl

Więcej o: