Nowe Muminki i pies Supermana, ale jest też premiera dla starszych widzów [REPERTUAR HELIOSA]

Na najbliższy weekend, 23 i 24 lipca, Helios ma przygotowaną niespodziankę dla wszystkich fanów superbohaterów i. ich pupili. Są też premiery i pokazy specjalne.

W najnowszej animacji z Uniwersum DC to zwierzaki z "DC Liga Super-Pets" przybędą na ratunek porwanym herosom. Superpies Krypto i Superman są nierozłącznymi przyjaciółmi o tych samych supermocach, dzięki którym zwalczają przestępczość w Metropolis. Superman, razem z resztą Ligi Sprawiedliwości, zostaje jednak uprowadzony… Na przedpremierowych pokazach w weekend będą organizowane konkursy z filmowymi nagrodami. 

Więcej ciekawych treści znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Premierowo w piątek na ekranach wybranych kin zagoszczą bohaterowie, z którymi wychowały się całe pokolenia. Muminki powrócą w pełnometrażowym filmie "Pamiętniki tatusia Muminka", w którym widzowie poznają heroizm taty, jego pełne przygód dzieciństwo i napotkane na drodze życia postaci, włącznie z historią, jak zaprzyjaźnił się z duchem... To historia dla najmłodszych, która pozwoli również rodzicom przenieść się do czasów swojego dzieciństwa i przypomnieć sobie wieczory spędzone z Muminkami.

Cały czas jest też grana oczywiście animacja "Minionki: Wejście Gru". Widzowie są świadkami narodzin największego złoczyńcy świata - Gru. Nastolatek poznaje zorganizowaną grupę Minionków, która pomaga mu w realizacji marzeń przejęcia władzy nad światem. W wybranych kinach film zostanie zaprezentowany także w wersji z ukraińskim dubbingiem.

I jeszcze jedna animacja - Małgorzata Socha w "Niezgaszalnych" dubbinguje postać nastolatki, która wbrew stereotypom i licznym przeciwnościom, postanawia zostać pierwszą kobietą strażaczką.

Co dla starszych widzów? 

Dla nieco starszych widzów sieć proponuje nową polską produkcję "Na chwilę na zawsze". Główna bohaterka Pola to świetnie zapowiadająca się piosenkarka. Jest młoda, utalentowana i jest u szczytu popularności. Niestety, dobrą passę przerywa pewien incydent: dziewczyna pod wpływem alkoholu doprowadza do wypadku samochodowego. Trafia do ośrodka terapii i leczenia uzależnień, gdzie poznaje Borysa - instruktora i dawnego muzyka. Para zbliża się do siebie dzięki wspólnej pasji i rodzi się uczucie.

Zobacz wideo "Nie pisałem żadnej piosenki z myślą o filmie". Wywiad z Pawłem Domagałą

Taika Waititi drugi raz udowadnia widzom swoje nieszablonowe podejście do tematu i zabiera wszystkich na niezwykłą przejażdżkę, w której tym razem Thor stoczy walkę z galaktycznym zabójcą Gorrem. Ramię w ramię z Thorem do walki staną do walki Królewska Walkiria, Korg oraz… Jane Foster - była Thora. Czy uda im się stawić czoła potężnemu zagrożeniu i ocalić Bogów? W wybranych kinach Helios film "Thor: Miłość i grom" można oglądać w technologii Dolby Atmos, a 24 lipca w części kin film zostanie zaprezentowany także w wersji z ukraińskim dubbingiem.

Pokazy specjalne 

25 lipca Kino Konesera zaprosi widzów na film "Książę", którego akcja toczy się w Wielkiej Brytanii, gdzie z Galerii Narodowej zostaje skradziony bezcenny portret Księcia Wellingtona pędzla wielkiego Goyi. Policja podejrzewa o kradzież zorganizowaną szajkę, a obraz "pożyczył sobie" skromny i poczciwy taksówkarz z Newcastle. 

28 lipca w cyklu Kultura Dostępna będzie można obejrzeć "Marzec ‘68" - opowieść o trudnej miłości dwojga młodych ludzi na tle burzliwych marcowych wydarzeń. To czas protestów studentów wywołanych zakazem wystawiania "Dziadów" w styczniu 1968 roku i marcowego przemówienia Gomułki, które przesądziło o represjach, masowej emigracji i wydaleniach obywateli pochodzenia żydowskiego z PRL.

Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina

Więcej o: