"Titanic" Jamesa Camerona znowu trafi do kin. Jest nowa wersja

Polski oddział Disneya poinformował, że w przyszłym roku film "Titanic" będzie można zobaczyć w kinach. To kolejny raz, gdy "Titanic" wraca na duży ekran - i znowu odrobinę zmieniony. Tym razem chodzi o zremasterowananą wersję 4K HDR.

10 lutego 2023 roku z okazji 25. rocznicy premiery kultowy film pojawi się na ekranach w nowej wersji. Oficjalną premierę "Titanic" miał w 1997 roku. 10 lat temu można go było oglądać w wersji 3D, w USA był też pokazywany jeszcze w 2017. W Polsce bardzo często jest emitowany w telewizji przez Polsat w okresie świątecznym i cieszy się dużym zainteresowaniem.

"Titanic" wróci do kin. Prześcignie "Avatara"?

"Titanic" zdobył 11 Oscarów (w tym dla najlepszego filmu) i ciężko znaleźć kinomana, który nie znałby historii Jacka (Leonardo DiCaprio) i Rose (Kate Winslet). W drugiej połowie lat 90. budżet w wysokości 200 milionów dolarów zapewnił mu miejsce najdroższego filmu w historii kina. Ekipa filmowców nie tylko pieczołowicie odtworzyła wnętrza statku, ale by lepiej poznać brytyjski transatlantyk, i nakręcić podwodne ujęcia wraku, James Cameron nurkował z kamerzystami na dno oceanu.

Po pierwszej rundzie film zarobił 1,84 miliarda dolarów - podobno tylko w Stanach Zjednoczonych ludzie kupili wtedy 128 milionów biletów na seanse. Był pierwszą produkcją w historii, która przekroczyła granicę miliarda zysku. Zwycięstwo w tym rankingu odebrał "Titanicowi" dopiero "Avatar" tego samego reżysera, który miał premierę w 2010 roku. Co ciekawe, we wrześniu tego roku także ten film znów trafi do kin - tuż przed premierą długo zapowiadanej kontynuacji (premiera 16 grudnia 2022).

Zobacz wideo "Avatar: Istota wody" - zwiastun. Zapowiadany od dawna sequel w grudniu trafi do kin

Więcej ciekawych treści znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

"Avatar" zarobił ponad dwa miliardy dolarów, ale dzięki wersji 3D także "Titanic" przekroczył tę granicę - jego zysk po 2017 roku to 2,195 miliarda dolarów.  Dzisiaj pierwsza trójka najlepiej zarabiających filmów wszech czasów wygląda tak:

  1. "Avatar" - 2,847 miliarda dolarów
  2. "Avengers: Endgame" - 2,797 miliarda dolarów
  3. "Titanic" - 2,201 miliarda dolarów

Być może w przyszłym roku kolejność będzie już inna.

Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina

Więcej o: