"Diana. The Princess". Takiego filmu o królowej ludzkich serc jeszcze nie było

W 25. rocznicę śmierci jej legenda jest wciąż żywa. Film o Dianie, jakiego jeszcze nie było. Nagrodzeni Oscarami twórcy dokumentalnych hitów "Sugar Man" i "Człowiek na linie - Man on Wire" powracają z niezwykłym filmem o Dianie, która wciąż fascynuje, inspiruje i wzrusza ludzi na całym świecie. Jej poruszająca, pełna emocji historia, która wyłania się z mozaiki materiałów pozbawionych skrupułów paparazzich to intymna opowieść o kobiecie, której życie śledził cały świat. Przedpremierowe pokazy filmu "Diana. The Princess" już od 5 sierpnia w kinach!

Choć była najczęściej fotografowaną kobietą na świecie, każdy mógł się z nią utożsamiać. Buntowała się przeciw królewskim konwenansom i marzyła o prawdziwej miłości. Jej czułość, spontaniczność i obecność wszędzie tam, gdzie ludzie potrzebowali uwagi, zapewniły jej tytuł ważniejszy od wszystkich przywilejów monarchii: Królowej ludzkich serc. Nagłą śmierć Diany opłakiwał cały świat, a jej legenda dwadzieścia pięć lat później wciąż pozostaje żywa.

Zobacz wideo OFF Festival wystartuje z wyjątkowymi koncertami w Katowicach. Muzyką zaniesie się m.in. willa Kilara

"Diana. The Princess". Pierwsze pokazy filmu od 5 sierpnia

Nominowany do Oscara reżyser Ed Perkins rezygnuje z klasycznych chwytów dokumentalisty i pokazuje jej historię bez zbędnych komentarzy ekspertów, przyjaciół czy rodziny. Pozwala, by materiały archiwalne utrwalone okiem kamery pozwoliły przemówić samej Dianie. W końcu Kobieta mit, za którą wciąż gonili paparazzi, robiąc z jej życia show oglądane przez cały świat, okazała się mieć ludzkie, kruche ciało, którego serce przestało bić naprawdę.

 

Film zebrał znakomite recenzje po światowej premierze na tegorocznym festiwalu Sundance. "Absolutne must-see dla wszystkich, których zachwyciły filmy 'Amy', 'Senna' i 'Diego' Asifa Kapadii" - pisze Charlotte O'Sullivan z "London Evening Standard". "Jeśli macie zobaczyć jeden film o Dianie, wybierzcie właśnie ten!" - to Paul Heath, z "The Hollywood News". "Fascynujący! Cały film oglądałem, siedząc na krawędzi fotela" - dodał Peter Bradshaw z "The Guardian".

"Diana. The Princess" w dystrybucji M2 Films już od 5 sierpnia w kinach na pokazach przedpremierowych.

Więcej o: