Władca Pierścieni: Pierścienie Władzy. Jest zwiastun najdroższego serialu w historii

Do sieci trafił zwiastun serialu Władca Pierścieni: Pierścienie Władzy, który we wrześniu pojawi się w serwisie Amazon Prime Video. Według mediów to najdroższa produkcja w historii z budżetem na poziomie aż 465 mln dolarów.

Serial opowiada o wydarzeniach sprzed podróży Drużyny Pierścienia, o której trylogię nakręcił Peter Jackson. W opisie fabuły czytamy:

Akcja rozgrywa się tysiące lat przed wydarzeniami z powieści J.R.R. Tolkiena "Hobbit" i "Władca Pierścieni" i przeniesie widzów w epokę, w której powstały wielkie moce, królestwa rosły w siłę i popadały w ruinę, niesamowici bohaterowie stawali przed wyzwaniami, nadzieja wisiała na włosku, a największy złoczyńca, jaki kiedykolwiek został stworzony przez Tolkiena, groził, że pokryje cały świat ciemnością. 
 

Historia rozpoczyna się w czasach względnego spokoju - podążamy za grupą postaci, zarówno znanych, jak i nowych, które mierzą się z od dawna zagrażającą wizją powrotu zła w Śródziemiu. "Od najciemniejszych głębin Gór Mglistych, przez majestatyczne lasy stolicy elfów Lindonu, przez zapierające dech w piersiach wyspiarskie królestwo Numenoru, po najdalsze zakątki mapy, te królestwa i postacie stworzą spuściznę, która przetrwa długo po nich" - dodano.

Więcej najnowszych informacji przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl.

To flagowy serial Amazona i najdroższa produkcja w historii

"Władca Pierścieni" ma być flagowym serialem Amazona, pierwszy sezon ma kosztować aż 465 mln dolarów, co czyni go najdroższą produkcją w historii. W obsadzie znaleźli się: Robert Aramayo (grał młodego Neda Starka w "Grze o tron", teraz wcieli się w głównego bohatera), Nazanin Boniadi, Tom Budge, Morfydd Clark, Ismael Cruz Córdova, Ema Horvath, Markella Kavenagh, Joseph Mawle, Tyroe Muhafidin, Sophia Nomvete, Megan Richards, Dylan Smith oraz Charlie Vickers. 

Nowe filmy i seriale w lipcu na VOD: film sensacyjny 'Gray Man'"Gray Man" to najdroższy film Netfliksa. Widać, na co wydali tych 200 mln

Głównymi producentami wykonawczymi Pierścienie Władzy są J.D. Payne i Patrick McKay. Reżyserzy to m.in. J.A. Bayona, Wayne Che Yip i Charlotte Brändström. 

Więcej o: