Władca Pierścieni: Pierścienie Władzy. Jest zwiastun najdroższego serialu w historii

Do sieci trafił zwiastun serialu Władca Pierścieni: Pierścienie Władzy, który we wrześniu pojawi się w serwisie Amazon Prime Video. Według mediów to najdroższa produkcja w historii z budżetem na poziomie aż 465 mln dolarów.

Serial opowiada o wydarzeniach sprzed podróży Drużyny Pierścienia, o której trylogię nakręcił Peter Jackson. W opisie fabuły czytamy:

Akcja rozgrywa się tysiące lat przed wydarzeniami z powieści J.R.R. Tolkiena "Hobbit" i "Władca Pierścieni" i przeniesie widzów w epokę, w której powstały wielkie moce, królestwa rosły w siłę i popadały w ruinę, niesamowici bohaterowie stawali przed wyzwaniami, nadzieja wisiała na włosku, a największy złoczyńca, jaki kiedykolwiek został stworzony przez Tolkiena, groził, że pokryje cały świat ciemnością. 
 

Historia rozpoczyna się w czasach względnego spokoju - podążamy za grupą postaci, zarówno znanych, jak i nowych, które mierzą się z od dawna zagrażającą wizją powrotu zła w Śródziemiu. "Od najciemniejszych głębin Gór Mglistych, przez majestatyczne lasy stolicy elfów Lindonu, przez zapierające dech w piersiach wyspiarskie królestwo Numenoru, po najdalsze zakątki mapy, te królestwa i postacie stworzą spuściznę, która przetrwa długo po nich" - dodano.

Więcej najnowszych informacji przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl.

To flagowy serial Amazona i najdroższa produkcja w historii

"Władca Pierścieni" ma być flagowym serialem Amazona, pierwszy sezon ma kosztować aż 465 mln dolarów, co czyni go najdroższą produkcją w historii. W obsadzie znaleźli się: Robert Aramayo (grał młodego Neda Starka w "Grze o tron", teraz wcieli się w głównego bohatera), Nazanin Boniadi, Tom Budge, Morfydd Clark, Ismael Cruz Córdova, Ema Horvath, Markella Kavenagh, Joseph Mawle, Tyroe Muhafidin, Sophia Nomvete, Megan Richards, Dylan Smith oraz Charlie Vickers. 

Głównymi producentami wykonawczymi Pierścienie Władzy są J.D. Payne i Patrick McKay. Reżyserzy to m.in. J.A. Bayona, Wayne Che Yip i Charlotte Brändström. 

Więcej o: