Avengersi dopiero się rozkręcają. Marvel zapowiedział premierę dwóch nowych filmów

Na nich nie ma mocnych. W sobotę podczas Comic Conu w San Diego ogłoszono, że do kin niebawem powrócą Avengersi. Kevin Feige, prezes Marvela, zapowiedział na 2025 rok premierę dwóch filmów: "Avengers: The Kang Dynasty" oraz "Avengers: Secret Wars". Wiemy też, kiedy zobaczymy "Fantastyczną Czwórkę".

Zapowiedziane tytuły o Avengersach mają zakończyć fazę szóstą MCU (Marvel Cinematic Universe). Otworzy ją "Fantastyczna Czwórka", która trafi do kin 8 listopada 2024 roku. Na razie nie potwierdzono, kto wystąpi w tej produkcji i wcieli się w doktora Reeda Richardsa, Sue Storm, Johnny'ego Storma i Bena Grimma. W "Doktorze Strange'u 2" pierwszego z wymienionych bohaterów w krótkim epizodzie zagrał John Krasinski - nie ma jednak pewności, że aktor powróci do roli Pana Fantastica w pełnometrażowym filmie (żal byłoby zmarnować jego piękny kostium...).

Zobacz wideo OFF Festival otworzą wyjątkowe koncerty. Muzyką rozbrzmi m.in. willa Kilara

I jeszcze jeden, i jeszcze raz. Avengersi ponownie w kinach - będą dwa filmy w ciągu sześciu miesięcy

Po "Fantastycznej Czwórce" w ramach szóstej fazy MCU na ekrany wejdzie nieogłoszony jeszcze film, którego premierę zaplanowano na 14 lutego 2025 roku. Kilka miesięcy później, 2 maja, zobaczymy produkcję "Avengers: The Kang Dynasty". Dużą rolę odegra tutaj Jonathan Majors, który w serialu Disney+ "Loki" rozpoczął swoją przygodę jako Kang Zdobywca, jeden z największych wrogów Avengersów.

Kang w małym palcu ma podróże w czasie - niegdyś panował w starożytnym Egipcie; później przeniósł się do XL w. i zbudował własne imperium. W wersji komiksowej "Kang Dynasty" bohater wraz ze swoim synem Marcusem przenosi się do XXI w. z zamiarem opanowania Ziemi. Początkowo rzeczywiście do tego doprowadza, ale Avengersi nie pozwalają, żeby uszło mu to na sucho. Z pewnością możemy się tutaj spodziewać spektakularnych scen walki. 

Na premierę kolejnej odsłony perypetii Avengersów nie będzie trzeba czekać zbyt długo - po lipcowym kinowym debiucie innego, również niesprecyzowanego filmu Marvela, 7 listopada w kinach pojawi się tytuł "Avengers: Secret Wars". W komiksach Secret Wars rozegrały się na kartach historii Spider-Mana - Człowiek-Pająk trafił na planetę Battleworld w towarzystwie Fantastycznej Czwórki, Kapitana Ameryki, Iron Mana i Storma. Tam ekipa zmierzyła się z licznymi złoczyńcami, m.in. z Octopusem, Doktorem Doomem oraz Lizardem. 

Najbliższa premiera Marvela to "Black Panther: Wakanda Forever", który trafi na wielki ekran 11 listopada. W lutym 2023 roku rozpocznie się piąta faza MCU, którą 17 lutego otworzy film "Ant-Man and the Wasp: Quantumania". Następni w kolejce są "Strażnicy Galaktyki 3" (premiera: 5 maja), "The Marvels" (premiera: 28 lipca) oraz "Blade" z Mahershalą Alim w roli głównej (premiera: 3 listopada). 

Więcej o: