"Czarna Pantera 2". Jest oficjalny zwiastun filmu. Piękny hołd dla Chadwicka Bosemana

Jednym z najbardziej wyczekiwanych wydarzeń podczas Comic Conu w San Diego było spotkanie z twórcami "Czarnej Pantery". W listopadzie do kin trafi "Wakanda Forever", kontynuacja opowieści z 2018 roku, w której zabraknie nieodżałowanego Chadwicka Bosemana. - Przysięgam wam, czuję na sobie jego dłoń - mówił w sobotę reżyser Ryan Coogler. - Włożyliśmy tu naszą pasję i miłość do Chadwicka. Ten film ma mnóstwo akcji i humoru. To prawdziwy rollercoaster - zapowiedział filmowiec. Zwiastun "Wakanda Forever" jak najbardziej potwierdza jego słowa.

Przedsmak filmu "Black Panther: Wakanda Forever" rozpoczynają nieśmiertelne słowa piosenki Boba Marleya: "No Woman, No Cry". W centrum uwagi znajdują się bohaterki Wakandy - Shuri (Letitia Wright), Nakiya (Lupita Nyong'o), Ramonda (Angela Bassett) i Okoye (Danai Gurira), które muszą sobie poradzić ze śmiercią T'Challi (Chadwick Boseman). Szczególnie mocno chwyta za serce moment, gdy królowa Ramonda przemawia w ONZ i krzyczy: "Jestem królową najpotężniejszego kraju na świecie i straciłam całą moją rodzinę! Czy nie oddałam już wszystkiego?!". 

Zobacz wideo OFF Festival otworzą wyjątkowe koncerty. Muzyką rozbrzmi m.in. willa Kilara

"Czarna Pantera 2". Zwiastun filmu obiecuje naprawdę sporo wrażeń

Pamięć o T'Challi jest odczuwalna w całym zwiastunie, ale jednocześnie wcale go nie przyćmiewa. Zachwycająco prezentuje się wizualna strona filmu, który zabierze nas nie tylko do Wakandy, otwierającej się na świat zgodnie z wolą T'Challi, ale też do podwodnego świata Atlantydy. Potężne afrykańskie państwo będzie dalekie od spokoju - wśród zaprezentowanych fragmentów są sceny z płonącymi domami czy z żołnierzami, którzy wkraczają do Wakandy. Widzimy też wojowniczki Dora Milaje walczące z członkami innego plemienia. Nie brakuje pościgów, wybuchów i wzburzonych morskich fal. Krótko mówiąc: dzieje się.

 

Oprócz znanych nam postaci na ekranie (wraca m.in. Martin Freeman jako agent CIA Everett Ross) zobaczymy Riri Williams, czyli Ironheart, w którą wcieliła się Dominique Thorne. Niezwykle utalentowana inżynierka ma być następczynią Iron Mana, który w komiksach jest jej największą inspiracją, a później mentorem. W zwiastunie widzimy, jak Riri spotyka się z Shuri w jej laboratorium. Do świata "Czarnej Pantery" dołączyli też Michaela Coel jako członkini Dora Milaje oraz Tenoch Huerta, który zagrał Namora, króla Atlantydy. 

Ryan Coogler ponownie odpowiada za reżyserię i scenariusz, który powstał we współpracy z Joe Robertem Cole'em. "Black Panther: Wakanda Forever" trafi do kin 11 listopada.

Więcej o: