Netflix pokazał pierwszy zwiastun "Broad Peak". Czekaliśmy na niego cztery lata

O tym, że powstanie film "Broad Peak", informowaliśmy jeszcze w 2018 roku. Po ponad czterech latach wreszcie doczekaliśmy się zwiastuna. Film pokaże Netflix.

O czym ma opowiadać film? "Broad Peak" to oparta na prawdziwych wydarzeniach historia Macieja Berbeki - legendarnego polskiego himalaisty, należącego do grupy słynnych Lodowych Wojowników, który pragnął zdobyć szczyt jednej z najniebezpieczniejszych gór świata. W 1988 roku, po nieudanej próbie zdobycia K2, Berbeka bierze udział w ataku na sąsiadujący szczyt, Broad Peak. Nowy kierunek ekspedycji zmieni jego życie w sposób, którego nigdy by się nie spodziewał. 25 lat później polski wspinacz dostaje kolejną szansę na stawienie czoła ośmiotysięcznikowi. Reżyserem filmu jest Leszek Dawid, który mówi:

W filmie skupiliśmy się na historii Macieja Berbeki, jednego z polskich Lodowych Wojowników. Podczas realizacji dużo zastanawiałem się nad tą tajemniczą i pociągającą siłą, która pcha człowieka w tak niebezpieczne miejsca, mimo jego świadomości, jak wiele ryzykuje.

'Westworld', Evan Rachel Wood, serialowa DoloresNajlepsze seriale HBO Max? Kilka pomysłów na wakacyjne seanse filmowe

Więcej ciekawych treści znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

"Broad Peak" - zobacz zwiastun:

Zobacz wideo "Broad Peak" - poruszająca historia Macieja Berbeki z Ireneuszem Czopem w roli głównej. ZWIASTUN

To również wzruszająca historia miłości, jaka łączyła Maćka i Ewę Berbeków.

Autorem scenariusza Łukasz Ludkowski. W roli głównej - Macieja Berbeki - zobaczymy Ireneusza Czopa, z kolei Ewą Dyakowską-Berbeką zagra Maja Ostaszewska. Ponadto w filmie występują również Łukasz Simlat, Piotr Głowacki oraz Tomasz Sapryk. 

Co się wydarzyło na Broad Peak?

5 marca 2013 roku czwórka polskich himalaistów: Maciej Berbeka, Adam Bielecki, Tomasz Kowalski i Artur Małek pod kierownictwem Krzysztofa Wielickiego wyruszyła na położony w Karakorum Broad Peak (8 051 m.n.p.m), aby wejść na szczyt góry, która przez wiele lat uchodziła za jedną z najtrudniejszych do zdobycia zimą. Spektakularny sukces, jaki odnieśli, miał jednak wysoką cenę... W trakcie zejścia śmierć ponieśli Berbeka i Kowalski.

Marvel Studios' Black Panther: Wakanda Forever | Official Teaser - zrzut ekranu"Czarna Pantera 2". Jest oficjalny zwiastun filmu. Piękny hołd dla Chadwicka Bosemana

- Pamiętam wielką radość i dumę. Niestety mój ojciec i Tomek Kowalski nie wrócili ze szczytu - mówił w 2020 roku Krzysztof Berbeka, najstarszy syn Macieja i Ewy Berbeków. - To dla mnie bardzo ważne, że postać mojego taty, jego historia i górska pasja są dla kogoś inspirujące. Cieszę się, że powstaje film, zwłaszcza, że stworzyliśmy razem z ekipą pełną ciepła, rodzinną atmosferę - dodawał.

Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina

Więcej o: