Niestandardowi superbohaterowie, a może zdobywca Złotej Palmy? To wszystko w kinach [REPERTUAR HELIOSA]

W najbliższym repertuarze kina Helios można znaleźć superbohaterów dużego formatu. I nie tylko. Na ekranach pojawią się i super-zwierzaki, i bohaterowie komiksowi Marvela.

Wszystkim fanom superbohaterów dobrze znane są ich moce, a czy wiadomo jakimi zdolnościami obdarzone są ich zwierzaki? O tym będzie można się przekonać już w najbliższy piątek, wybierając się na film "DC Liga Super-Pets". Tu Superman, Batman, Wonder Woman, Flash, Zielona Latarnia i Aquaman nie są na pierwszym planie, ponieważ zostają uprowadzeni przez złowieszczą Świnkę Morską Lulu. Operacji ich uwolnienia przewodzi Superpies Krypto, który był do tej pory nierozłączny ze swym przyjacielem - Supermanem. 

Nieczęsto zdarza się, aby w jednym czasie w repertuarze były obecne Uniwersum DC i Marvela. Z tego ostatniego pochodzi superbohater Thor, którego widzowie mogą podziwiać w kolejnej części serii, zatytułowanej "Thor: Miłość i Grom". Fani będą mieli okazję ruszyć z nim i jego przyjaciółmi na poszukiwanie galaktycznego zabójcy, który pragnie zagłady wszystkich bogów. Oba filmy w wybranych kinach sieci Helios zostaną zaprezentowane także w wersji z ukraińskim dubbingiem.

Zobacz wideo "Thor: Love and Thunder" [ZWIASTUN]

Więcej ciekawych treści znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Co jeszcze z animacji? 

Polscy widzowie pokazali, jak bardzo kochają Minionki, i że dwa miliony sprzedanych biletów na animację "Minionki: Wejście Gru" to żaden problem. W filmie twórcy opowiedzieli o tym, jak narodził się największy złoczyńca świata - Gru, i jak poznał się z Minionkami, które pomogły mu w realizacji marzeń i niecnych planów…

W repertuarze wybranych kin znajduje się także animacja "Niezgaszalni". Opowiada o nastolatce, która marzy, by zostać strażaczką. Georgia od dziecka chce iść w ślady ojca i pracować w nowojorskiej straży pożarnej. Niestety, czasy w których żyje nie pozwalają kobietom na wykonywanie tego zawodu. Los to jednak zmienia i kiedy tajemniczy podpalacz grasuje po ulicach miasta, a strażacy - jeden po drugim - znikają w tajemniczych okolicznościach, córka postanawia pomóc swemu tacie w trudnej misji. Przebiera się za chłopaka i jako ochotnik "Joe" wstępuje do straży pożarnej. 

Poza tym w niektórych miastach można zobaczyć skierowane przede wszystkim do dzieci "Pamiętniki Tatusia Muminka" oraz "Pan Wilk i spółka. Bad Guys". 

Dorośli natomiast mogą wybrać np. polską produkcję "Na chwilę, na zawsze". Bohaterowie poznają się w ośrodku leczenia uzależnień, do którego trafia Pola, a w którym pracuje Borys. Dziewczyna jest młodą utalentowaną piosenkarką, która musi się tam wybrać po wypadku, który powoduje po alkoholu. Borys kiedyś również był obiecującym artystą, a więc para zbliża się do siebie dzięki wspólnej pasji. Rodzi się uczucie, ale w tle pozostają skrywane tajemnice.

Co podczas seansów specjalnych?

W ostatnią niedzielę lipca Filmowe Poranki przywitają najmłodszych widzów popularną serią "Miraculous: Biedronka i Czarny Kot". Dwoje licealistów, Marinette i Adrien, zostaje wybranych na superbohaterów Paryża: Biedronkę i Czarnego Kota. Każde z nich ma Miraculum, biżuterię połączoną z magicznymi stworzeniami, które dają im moc. Ich misją jest powstrzymanie Władcy Ciem, siejącego spustoszenie w mieście. Tradycyjnie niedzielną projekcję poprzedzają konkursy i zabawy w sali kinowej.

1 sierpnia Kino Konesera zaprosi widzów na film "Titane", który został nagrodzony Złotą Palmą w Cannes w 2021 roku. Główna bohaterka Alexia morduje bez mrugnięcia okiem, ale gdy w ślad za nią rusza kordon policji, upodabnia się do zaginionego przed laty syna komendanta straży pożarnej. Po drodze zachodzi jednak w ciążę z... samochodem.

W czwartek 4 sierpnia w cyklu Kultura Dostępna będzie można zobaczyć film "Moje wspaniałe życie". Produkcja pokazuje życie kobiety po 40-ce, która prowadzi podwójne życie. Z jednej strony to kochająca żona i matka, a z drugiej - zwariowana do granic kobieta realizująca skryte pragnienia i uwikłana w romans z kolegą z pracy. Wszystko jednak ma swój koniec, a "perfekcyjny" plan okazuje się mieć luki.

Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina

Więcej o: