To była jedna z większych klap początku XXI wieku. Teraz fani wybłagali u Disneya remake

Christopher Paolini zaczął pracować nad historią Eragona jako 15-latek. W 2003 roku tylko piąta część przygód Harry'ego Pottera sprzedawała się lepiej w USA. Powstał film, który mimo gwiazdorskiej obsady okazał się klapą. Teraz Disney+ robi drugie podejście.

Eragon to piętnastoletni chłopak, żyjący w  królestwie w którym kiedyś były smoki. Gdy smok króla  Galbatoriksa został zabity, ten kazał zabić wszystkich Smoczych Jeźdźców. Eragon znajduje jednak tajemniczy niebieski kamień, który okazuje się być smoczym jajem. Wykluwa się z niego Saphira...

Joseph Quinn jako Eddie Munson w 'Stranger things'Chłopak, którego historia była inspiracją dla postaci Eddiego, zabrał głos

Miał być drugi Harry Potter, wyszła klapa

historię Christopher Paolini napisał jako nastolatek i odniósł olbrzymi sukces. Pierwszy tom (w sumie powstały cztery części) utrzymywał się na liście bestsellerów "New York Timesa" przez 24 tygodnie (na świecie sprzedano ponad 41 mln egzemplarzy). Im dalej w las, tym krytycy jednak dopatrywali się coraz więcej wad - szczególnie braku oryginalności. Mimo tego jeszcze w 2004 roku studio Century Fox kupiło prawa do ekranizacji i dwa lata później premierę miał film Stefena Fangmeiera z Edwardem Speleersem w tytułowej roli. W obsadzie znaleźli się m.in. Jeremy Irons. Rachel Weisz, John Malkovich czy Robert Carlyle. 

Recenzenci byli jednak bezlitośni - nazywali film płytkim, niemądrym, aktorstwo drewnianym. Gdy uniwersum Harry'ego Pottera rosło w siłę, Eragona szybko straciło na popularności (w 2006 miała jeszcze premierę gra komputerowa).

Zobacz wideo Ojciec punka w Katowicach. Sprawdzamy, kto jeszcze zagra na tegorocznym OFF Festival

Fani nie zapomnieli, Disney+ ma wskrzesić Eragona

Okazuje się jednak, że szefowie Disneya najwyraźniej zobaczyli coś w opowieści Paoliniego, bo mają szykować nową ekranizację. Tym razem ma to być serial - informuje Variety.com. Paolini ma być jednym z współscenarzystów.

Więcej ciekawych treści znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Jeśli tak się stanie, byłoby to spełnienie marzeń fanów Eragona, którzy w zeszłym roku apelowali o godną ekranizację cyklu, korzystając z hasztaga #EragonRemake.

Anthony Russo and Joe Russo - premiera 'The Gray Man' w Los AngelesBracia Russo nakręcili najdroższy film Netfliksa. "Lubimy igrać ze śmiercią"

Pierwsza zarobiła na świecie 250 mln dolarów przy budżecie 100 mln. Reżyser mówił co prawda, że ma nadzieję, że studio jest "skromnie zadowolone z ogólnoświatowego wyniku", ale te liczby plus tylko 16 proc. pozytywnych recenzji w serwisie Rotten Tomatoes pogrzebały w pierwszej dekadzie XXI wieku szanse na kolejne filmy.

Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina

Więcej o: