Piotr Adamczyk niczym bohater "Kodu da Vinci". Zobacz zwiastun "Wrobionego"

Na początku XXI wieku triumfy święciły książka i film "Kod da Vinci", teraz do kin wejdzie polska produkcja z międzynarodową obsadą, która jest podobne w klimacie. Tak przynajmniej wynika ze zwiastuna. W jednej z ról Piotr Adamczyk.

W filmie "Wrobiony" Piotr Adamczyk gra badacza historii, który jest na tropie wielkiej tajemnicy skrywanej przez wieki. Zajmuje się życiem i twórczością Caravaggia. Bohater Adamczyka szuka zaginionego dzieła "Maria Magdalena w ekstazie" autorstwa słynnego malarza. 

Zobacz zwiastun filmu z Piotrem Adamczykiem

Zobacz wideo "Wrobiony" [ZWIASTUN]

Jak zapowiada reżyser filmu Piotr Śmigasiewicz, odsłaniając kolejne fakty na temat życia wybitnego malarza, łatwo tracimy orientację, co jest prawdą, a co mistyfikacją:

Im głębiej szukamy, tym bardziej błądzimy. Zaś to, w co uwierzymy, zmienia znaczenie w zależności od punktu widzenia, który przyjmiemy. Tak właśnie ewoluują bohaterowie filmu. 'Wrobiony' to podobne obrazom Caravaggia studium człowieka poszukującego, odkrywającego tajemnicę, znajdującego się w odwiecznej kryminalnej wędrówce między światłem a cieniem.

POPKulturaPiotr Adamczyk, czyli Chopin, papież i Dresowa Mafia. Co dalej?

U boku Piotra Adamczyka w międzynarodowej obsadzie znaleźli się również: Daniel Olbrychski, Paulina Holtz, Alessandra Mastronardi, Luca Calvani oraz Torsten Voges i Gedeon Burkhard.

Premiera kinowa jest zaplanowana na 19 sierpnia. 

Więcej ciekawych treści znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

"Wrobiony" - więcej o fabule

Zagadkowa śmierć, zaginione XVII-wieczne arcydzieło i intryga z wielkimi pieniędzmi w tle. Dominik (Piotr Adamczyk), wybitny badacz historii sztuki z Uniwersytetu Wrocławskiego, wyrusza do malowniczego Porto Ercole by na miejscu zebrać materiał naukowy na temat ostatnich lat życia Caravaggia. Na miejscu okazuje się, że tuż przed jego przyjazdem, w mieście dochodzi do nagłej śmierci innego pasjonata twórczości barokowego artysty.

WiedźminMusieli przerwać zdjęcia do "Wiedźmina". Rozchorował się kluczowy aktor

Zmarły ojciec Tornatore poświęcił życie poszukiwaniu dzieł malarza i wierzył, że uda mu się odnaleźć bezcenny obraz "Maria Magdalena w ekstazie", którego los od wieków pozostawał nieznany. Zapiski ojca Tornatore przez przypadek trafiają w ręce Dominika, który z pomocą nowo poznanego duchownego ojca Paolo (Luca Calvani) postanawia kontynuować poszukiwania zaginionego obrazu.

Ekscytująca początkowo przygoda zmienia swoje niewinne oblicze, gdy okazuje się, że na tropie unikalnego płótna jest również włoska mafia, a działaniom poszukiwaczy zaczyna przyglądać się policja oraz tajemnicza piękność, Sylvia (Alessandra Mastronardi). Dominik zostaje uwikłany w niebezpieczne śledztwo, które ujawnia kulisy międzynarodowej intrygi. Walcząc z czasem i z potężnymi przeciwnikami, próbuje rozwikłać skrywaną przez wieki tajemnicę obrazu.

Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina

Więcej o: