Ana de Armas jako Marylin Monroe. Netflix pokazał zwiastun "Blondynki"

Ana de Armas w filmie Netfliksa gra Marylin Monroe. Produkcja oparta na powieści Joyce Carol Oates film "Blondynka" ma przedstawiać odważną nową wizję życia Marilyn Monroe, pokazując rozłam między jej publiczną i prywatną tożsamością.

Ana De Armas to kubańska aktorka, którą widzowie znają np. z "Na noże" i "nie czas umierać" - w obu tytułach wystąpiła u boku Daniela Craiga. Już teraz mówi się, że aktorka dzięki roli Marilyn Monroe może zawalczyć o najważniejsze nagrody.

Zobacz wideo "Blondynka": Ana de Armas jako Marilyn Monroe w zwiastunie filmu Netfliksa

"Blondynka". Film Netfliksa z Aną de Armas jako Marylin Monroe z premierą w Wenecji

Scenarzystą i reżyserem tego - pierwszego w historii Netfliksa filmu dla widzów powyżej 17. roku życia - filmu jest Andrew Dominik. Mamy w nim zobaczyć historię jednej z najbardziej rozpoznawalnych kobiet w historii kina od jej niestabilnego dzieciństwa przez drogę do sławy i skomplikowane romanse. Jak zapowiadają twórcy, "Blondynka" zaciera granice faktów i fikcji, aby pokazać pogłębiający się rozłam między publiczną i prywatną tożsamością gwiazdy.

'Lupin'"Lupin": sezon 3 - kiedy możemy spodziewać się premiery?

Więcej ciekawych treści znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

W 2020 roku Ana de Armas w rozmowie z "Vanity Fair" powiedziała, że szansa, aby kubańska aktorka zagrała amerykańską ikonę filmową była czymś, czego nie mogła odpuścić. - Miałam tylko jedno przesłuchanie do roli Marilyn i Andrew powiedział: 'Rola jest twoja', ale musiałam przekonać innych - wspomina aktorka i dodaje:

Chodzi o producentów, ludzi z pieniędzmi. Zawsze był ktoś, kogo musiałam przekonać, ale wiedziałam, że jestem w stanie to zrobić. Zagranie Marilyn przeze mnie to byłby przełom... Kubanka jako Marilyn Monroe, tak bardzo tego chciałam.

PerswazjeDakota Johnson urocza, ale "Perswazje" Netfliksa boleśnie spłycają Jane Austen

Obok Any de Armas w obsadzie znaleźli się Bobby Cannavale, Adrien Brody, Julianne Nicholson, Xavier Samuel i Evan Williams.

"Blondynka" będzie miała światową premierę we wrześniu na festiwalu filmowym w Wenecji. Netflix pokaże go 23 września.

Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina

Więcej o: