Disney+. "Obsada marzeń" w szpiegowskim "Starym człowieku". Za granicą się podoba, niedługo w Polsce

Jeff Bridges jako podstarzały agent, który nie może liczyć na spokojną emeryturę - to serial "Stary człowiek", który bardzo spodobał się zagranicznym recenzentom. Od 28 września będzie można oglądać w Polsce w Disney+.

Oparty na bestsellerowej powieści Thomasa Perry'ego serial o tym samym tytule, "Stary człowiek" śledzi losy Dana Chase’a (Jeff Bridges), który kilkadziesiąt lat temu uciekł z CIA i od tego czasu żyje poza zasięgiem. Kiedy jednak do Chase’a przybywa zabójca i próbuje się go pozbyć, podstarzały agent odkrywa, że nie może liczyć na spokojną przyszłość, póki nie rozliczy się z tego, co się wydarzyło się w przeszłości.

Blondynka - w roli głównej Ana de Armas Ana de Armas jako Marylin Monroe. Netflix pokazał zwiastun "Blondynki"

Gdy Chase wychodzi z ukrycia, zastępca dyrektora FBI ds. kontrwywiadu Harold Harper (John Lithgow) zostaje powołany do jego "upolowania". Dlaczego właśnie on? Ze względu na swoją skomplikowaną wspólną przeszłość z uciekinierem. U boku Harpera pracują jego protegowana Angela Adams (Alia Shawkat) oraz agent specjalny CIA Raymond Waters (E.J. Bonilla). Kiedy Chase okazuje się trudniejszy do schwytania niż oczekiwały władze, do akcji wkracza agent do zadań specjalnych - Julian Carson (Gbenga Akinnagbe).

Podczas ucieczki Chase wynajmuje pokój od Zoe McDonald (Amy Brenneman), która od dnia, w którym dowiaduje się prawdy o nowym lokatorze, będzie musiała czerpać z nieznanych jej dotąd rezerw, by przetrwać.

Zobacz wideo "The Old Man", wysoko oceniany serial z Jeffem Bridgesem niedługo w Disney+ [ZWIASTUN]

Więcej ciekawych treści znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

'Buzz Astra' Disney+. Premiery na sierpień. Marvel, "Gwiezdne Wojny" i Buzz Astral

"Stary człowiek" ma 95 proc. pozytywnych recenzji w serwisie Rotten Tomatoes. Annie Brodie z "What She Said" ocenia:

Czasem serial tak zachwycający i wielopoziomowy, że głowa mała. 'Stary człowiek' to właśnie taki przypadek.

Brian Lowry z CNN zauważa:

Gatunek szpiegowski jest tak mocno zużyty, że można by pomyśleć, że nie ma tu wiele nowego do zrobienia, ale 'Stary człowiek' w dużej mierze obala tę teorię, dzięki obsadzie marzeń w postaci Jeffa Bridgesa i Johna Lithgowa.

W serialu występują także Bill Heck, Leem Lubany i Pej Vahdat. Produkcja została stworzona przez Jonathana E. Steinberga i Roberta Levine'a. 28 września w Disney+ pojawią się dwa pierwsze spośród siedmiu odcinków sezonu.

Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina

Więcej o: