Steven Seagal: "Nigdy nie zrzeknę się rosyjskiego obywatelstwa". Potem rzuca absurdalne oskarżenia

Aktor i producent filmowy Steven Seagal powiedział, że nigdy nie zrezygnuje z rosyjskiego paszportu - informuje prokremlowski portal RIA Nowosti. Była gwiazda kina akcji z Hollywood od lat wspiera politykę Władimira Putina.

W rozmowie z agencją Steven Seagal miał powiedzieć

Po pierwsze, nigdy nie zrezygnuję z rosyjskiego paszportu. Po drugie, codziennie spotykam się z rusofobią.

Aktor nie doprecyzował jednak, co dokładnie ma na myśli. 

Więcej ciekawych treści znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

'Szklana pułapka' "Mordercze kuleczki" w akcji, czyli trudne życie tłumacza tytułów filmowych

Steven Seagal nadal popiera Rosję

Seagal ma rosyjskie obywatelstwo od 2016 roku. Dekret podpisał prezydent Władimir Putin, z którym według doniesień niektórych mediów ma go łączyć zażyła przyjaźń (według innych, Putin dystansuje się od Seagala). Dziadek aktora ze strony ojca urodził się w jednym z regionów Rosji, a następnie przeniósł do Stanów Zjednoczonych w pierwszej połowie XX wieku. Ze względu na to, że Segal publicznie wyraził poparcie dla aneksji Krymu przez Rosję, ma zakaz wjazdu na teren Ukrainy.

Iron Maiden w trasie promującej 'Legacy of the Beast' Iron Maiden o nowej trasie. "Nie biegamy po scenie jak bezgłowe kurczaki"

W sierpniu 2018 roku Seagal został specjalnym przedstawicielem MSZ ds. stosunków humanitarnych między Rosją a Stanami Zjednoczonymi. Pracuje więc pod kierownictwem Siergieja Ławrowa.

W 2020 roku Seagal wstąpił do nowo powstałej rosyjskiej partii Sprawiedliwa Rosja - Za prawdę, której założycielem jest pisarz Zachar Prilepin, walczący po stronie donieckich saparatystów w Donbasie na Ukrainie. W tej chwili ma trzy obywatelstwa: amerykańskie, rosyjskie i serbskie.  

Zobacz wideo Każdy z nas może być budżetową wersją Neo lub Chucka Norrisa

Steven Segal występował w filmach akcji (głównie klasy B) i był popularny szczególnie na przełomie lat 80. i 90. Jego kariera dawno już jednak podupadła, na jaw wyszły też oskarżenia o molestowanie (wyroku nie ma - były odszkodowania lub sprawy się przedawniły). Jego nazwisko było też łączone m.in. handlem żywym towarem. Jest także uznawany za mitomana.

Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina

Więcej o: