"Miasteczko Salem" - najlepszy horror Kinga

Wydana po raz pierwszy w 1975 roku powieść "Miasteczko Salem" uznawana jest za jedną z najlepszych i najbardziej przerażających książek w karierze mistrza horroru. Już w 1979 roku na jej podstawie Tobe Hooper - autor kultowej "Teksańskiej masakry piłą mechaniczną" - zrealizował ponad 3-godzinny film telewizyjny z Davidelem Soulem w roli głównej.

Prawie 30 lat później do tej samej książki powrócił Mikael Salomon ("Powódź", "Młody Artur") realizując dla stacji TNT miniserial telewizyjny.

Bohaterem opowieści jest pisarz Ben Mears (Rob Lowe), który po latach nieobecności wraca do rodzinnego miasteczka o nazwie Salem by napisać książkę o nim i o jego mieszkańcach. Wierzy, że tylko w ten sposób pozbędzie się prześladujących go wciąż dramatycznych wspomnień z dzieciństwa.

Miasteczko Salem z zewnątrz sprawia wrażenie idealnego. Zadbane domki i ogrody, uśmiechnięci sąsiedzi, słowem - wymarzone miejsce do zamieszkania. Jednakże pod tą piękną oprawą kryje się mroczny sekret. Kiedy mieszkańcy Salem zaczynają w tajemniczych okolicznościach ginąć, Ben, korzystając z pomocy kelnerki Susan Norton (Samantha Mathis), nauczyciela Matta Burke'a (Andre Braugher) i ojca Donalda Callahana (James Cromwell), będzie musiał stawić czoła mrocznym siłom, które do niedawna uważał jedynie za wymysł.

Zrealizowany za 25 milionów dolarów miniserial Mikaela Salomona to przerażająca opowieść w doborowej gwiazdorskiej obsadzie. W filmie główne role zagrali: Rob Lowe, Andre Braugher, Donald Sutherland, Samantha Mathis, Rutger Hauer i James Cromwell.

Autorem scenariusza do obrazu jest Peter Filardi - współtwórca głośnej "Linii życia" z Julią Roberts i Kieferem Sutherlandem w rolach głównych. W filmie usłyszymy również muzykę autorstwa Christophera Gordona ("Pan i Władca na końcu świata", "Moby Dick" ) oraz kompozytorów: Patricka Cassidy ("Constantine" ) i Lisy Gerrard ("Constantine", "Łzy słońca", "Gladiator").