Big Festivalowski. Płock zaprasza na dawkę śmiechu i dobrej zabawy podczas nowej imprezy

W dniach 19-21 sierpnia Płock zaleje fala Big Festivalowskiego humoru, która na trzy dni wprowadzi festiwalowiczów w mięciutkie nastroje. Big Festivalowski to jedyny w swoim rodzaju miks jakościowej, pozytywnej twórczości, gdzie humor i smaczne DJ-skie sety przeplatają się z praktyczną wiedzą. Festiwal, na którym niezobowiązującym elementem dress code'u jest szlafrok - niezależnie od tego, jak duży jest twój wkład w polską kulturę i sztukę.

Inauguracją festiwalu będzie wydarzenie na skalę kraju - otwarcie pierwszego w Polsce Muzeum Memów! Twórcy wzięli się za historię gatunku i zebrali setki najlepszych memów ostatnich lat, a później zrobili z nich wystawę z prawdziwego zdarzenia, którą będzie można podziwiać w podziemiach płockiego Kina Przedwiośnie. Będzie to zupełnie na serio przygotowana najbardziej niepoważna galeria w kraju.

Zobacz wideo To nie są ludzie, a rzeczy! Słynni polscy "półkownicy" [Popkultura Extra]

Big Festivalowski. Przytulna impreza pełna dobrego humoru w sierpniu w Płocku

W samym Kinie Przedwiośnie dominować będzie przegląd najlepszych komedii oraz komediodramatów z całego świata. Od treści aktualnych po klasyki gatunku, których możliwość obejrzenia na dużym ekranie aż wzrusza. Festiwal filmowy rozpocznie nowatorsko Przegląd Kontentu Youtubowego, który przedstawią zasięgowi króle tematu: Martin Stankiewicz, Grupa Filmowa Darwin, Sebastian Jasnoch, Filip Szuksztul oraz Cyber Marian.

Podczas pierwszej edycji Big Festivalowskiego wyróżnionym bohaterem retrospektywy oraz laureatem nagrody za całokształt twórczości będzie Marek Koterski. W programie zaprezentowany zostanie m.in. kultowy "Dzień Świra", a w sobotę po pokazie debiutanckiego "Domu Wariatów" odbędzie się spotkanie z reżyserem. 

Festiwalowicze obejrzą także pokaz wybranych komediowych Sztosów Polskich Szortów i krótkometrażowych animacji, po których będą mogli porozmawiać z twórcami na deskach kina. Na festiwalu pojawią się twórcy "The Office PL", z którymi zaprezentujemy najlepsze odcinki pierwszego sezonu serialu. W programie także rozbrajająca Sztafeta Dubbingowa filmów klasy B prowadzona przez Bartka Walosa i jego ekipę. 

Vanessa Aleksander Vanessa Aleksander: W "The Office PL" trudne jest to, że nie możemy grać idiotów

Scena Letnia, czyli kino plenerowe płockiego Starego Rynku, obfita będzie w specjalne wieczorne pokazy filmowe, panele dyskusyjne i spotkania z twórcami. Zaplanowanych jest także mnóstwo innych atrakcji, w tym konkurs Ministry of Silly Walks prowadzony przez specjalistów od dobrego humoru, Michała Kempę i Agnieszkę Matan. Będzie można także wybrać się na Improwizowany spacer po Płocku z Wojciechem Fiedorczukiem.

Wszystko będzie przeplatane DJ-skimi setami czołowych polskich artystów oraz odprężającą jogą. To tutaj Big Babcie przy dźwiękach Disco Italiano lepić będą pierogi, a obok, na festiwalowym markecie każdy będzie mógł zaopatrzyć się w Big Festivalowski szlafrok - dress code wydarzenia. W programie ponadto Gala Stand-upu, którą poprowadzą i wystąpią znani szerokiej publiczności Abelard Giza i Kacper Ruciński, a także Czarek Jurkiewicz, Marta Łojek, Kuba Śliwka, Janusz Pietruszka i Czarek Sikora.

Big Festivalowski. Moc ciekawych wydarzeń, w tym kreatywne warsztaty

Big Festivalowski to również intensywne, ale niezwykle twórcze trzy dni. Na festiwalowiczów czekają:

  • Warsztaty komediopisarskie (Cezary Jurkiewicz): Zajęcia, na których poznasz podstawowe struktury komediowe z dziedziny monologów komediowych i skeczy. Poprowadzi je Cezary Jurkiewicz, jeden z pierwszych stand-uperów nurtu kontrkulturowego w Polsce.
  • Warsztaty filmowe (Kordian Kądziela i Mateusz Pastewka): Warsztaty, na których prowadzący skupią się na jednym z najszlachetniejszych, najbardziej efektownych i jednocześnie najtrudniejszych zabiegów filmowych - na mastershocie. Prowadzący: Kordian Kądziela - absolwent katowickiej filmówki, twórca nagradzanych shortów, scenarzysta i reżyser serialu "Mental"; Mateusz Pastewka - operator, reżyser, montażysta. Jako autor zdjęć zadebiutował w 2018 roku pełnometrażową komedią "Juliusz".
  • Warsztaty aktorskie, które poprowadzą Tomasz Włosok - polski aktor filmowy i teatralny, znany z m.in. polskiej produkcji platformy Netflix "1983" czy "Jak zostałem gangsterem", oraz Kamil Szeptycki - zadebiutował na dużym ekranie w filmie Roberta Glińskiego "Kamienie na szaniec".
  • Podstawy improwizacji komediowej (Agnieszka Matan): Sztuka improwizacji to bezapelacyjny fundament każdej dobrej komedii. Prowadzi Agnieszka Matan, która jest komiczką, improwizatorką, scenarzystką oraz trenerką improwizacji w Szkole Impro w Warszawie.
  • Masterclass ze sztuki współczesnego montażu, prowadzony przez Przemysława Chruścielewskiego - członka amerykańskiej Akademii Filmowej, twórcę nominowanego do Oskara "Bożego Ciała", "Ostatniej rodziny" i głośnego serialu "Król". Chruścielewski przedstawi audytorium niewidzialną sztukę budowania narracji.

Klamrą całego wydarzenia, będzie miejsce, bez którego obyć nie może się żaden festiwal - Klub Festivalowski, oczko w głowie organizatorów. Modernistyczny hotel z historią i obłędnym widokiem na panoramę Wisły, scenografia pełna designu inspirowanego kadrami z filmu Big Lebowski, dywany, światła, mobilny tor do kręgli, dj-sety zapewnione przez najlepszy booking i znowu WSZĘDZIE te szlafroki… To jedyny taki Klub Festivalowski w tym kraju.

Płock, 19-21 sierpnia. Jedź z nami, odłóż telefon, załóż ulubione laczki, zaplącz się w festiwal między gwiazdy i daj płynąć łzom śmiechu po policzkach!

Więcej o: