Selena Gomez dostała nową rolę. Zagra w reboocie oscarowego filmu z Harrisonem Fordem

Selena Gomez po udziale w produkcjach młodzieżowych wciąż spełnia się nie tylko jako aktorka, ale też wokalistka. Wytwórnia 20th Century postanowiła odświeżyć kultową produkcję z 1988 roku i zatrudnić m.in. właśnie ją. W oryginale zagrały ważne postacie ówczesnego kina - m.in. Harrison Ford i Melanie Griffith. Nowy film, podejmujący wątki z pierwowzoru, również zdaje się stawiać na gwiazdorską obsadę.

Kariera aktorska Seleny Gomez rozkwita. Rozpoczęła ją w wieku siedmiu lat udziałem w produkcji dla dzieci "Barney i Przyjaciele", jako nastolatka została gwiazdą Disneya, następnie wystąpiła w odważnym "Spring Breakers", a ostatnio - w nowym filmie Jarmuscha, "Truposze nie umierają". Choć propozycji ról Gomez, spełniająca się głównie jako wokalistka i twarz linii kosmetyków, nie dostaje szczególnie wiele, pojawiły się doniesienia, że wytwórnia 20th Century postanowiła obsadzić ją w reboocie "Pracującej dziewczyny".

Więcej ciekawych tekstów znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Wciąż trwają negocjacje w kwestiach startu pracy nad nowym filmem, który ma podejmować motywy znane z oryginału "Pracującej dziewczyny". Za adaptację scenariusza ma odpowiadać Ilana Peña, znana głównie z komedii romantycznych, m.in. "Crazy Ex-Girlfriend" z 2015 i hitowego serialu Disney+, "Diary of a Future President" z 2020 roku. Film nie zadebiutuje w kinach - premierę będzie mieć na platformie streamingowej Hulu.

 

"Pracująca dziewczyna" - o czym jest oryginał?

Nowy film z Seleną Gomez ma być rebootem oryginału, czyli nie tyle jego remakiem ani kontynuacją, co historią podejmującą i rozwijającą wątki z pierwowzoru. W "Pracującej dziewczynie" w reżyserii Mike'a Nicholsa z 1988 roku zagrały gwiazdy ówczesnego kina, Harrison Ford i Melanie Griffith. Film wyprodukowało to samo studio, które poinformowało o możliwym wznowieniu - wówczas 20th Century Fox.

"Pracująca dziewczyna" opowiada historię ambitnej sekretarki próbującej zemścić się na szefowej za kradzież pomysłu na kupno stacji radiowej. Podszywa się pod nią, gdy ta musi iść na zwolnienie z powodu złamanej nogi. Niedoszła bizneswoman musi sprawdzić się na nowym stanowisku. "Pracująca dziewczyna" zdobyła Oscara dla najlepszej piosenki.

Polski plakat do 'Pracującej Dziewczyny'Polski plakat do 'Pracującej Dziewczyny' Andrzej Pągowski, via Filmweb

Selena Gomez nie narzeka na brak pracy. Poza aktorstwem, jest również producentką kilku produkcji i gwiazdą hitu platformy Hulu, "Only Murders in the Building". Ten serial jest nominowany do nagrody Emmy w kategorii najlepsza komedia za pierwszy sezon. Obecnie można oglądać drugi - w Polsce na Disney+. Gomez pojawia się także zarówno jako uczestniczka, jak i producentka reality show "Selena + Chef", które można oglądać na HBO Max.

Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina

Zobacz wideo
Więcej o: