Komedia z Joanną Kulig, a może film z Bradem Pittem? Kinowe premiery [REPERTUAR HELIOSA]

Już najbliższy weekend może upłynąć kinomanom pod znakiem niekończącej się akcji z dużą dawką humoru, bez względu na których aktorów i które historie postawią.

Pierwsza premiera nadchodzącego weekendu to zabawna, a zarazem życiowa historia pewnej patchworkowej rodziny. Pełna humoru i wzruszeń komedia "Każdy wie lepiej" opowiada o parze zakochanych, którzy stają się celem intrygi najbliższych. Główni bohaterowie filmu, Ania i Grzesiek, próbują stworzyć nowa rodzinę z połączenia dwóch odmiennych światów. Jej dzieci, jego dzieci - trzeba zawierać kompromisy, uważać, żeby nikogo nie urazić… Ich związek zostaje wystawiony na próbę, gdy zaczynają się do niego wtrącać  rodzice oraz byli partnerzy. Dwie rodziny wiele różni, ale mają wspólny cel - rozbić związek Ani i Grześka. Czy nowa relacja ma szansę przetrwać najazd rodzin? Widzowie przekonają się już w najbliższy piątek.

Zobacz wideo "Każdy wie lepiej" - zwiastun

Więcej ciekawych treści znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Jakie jeszcze nowości?

Kolejna z nowości to "Lena i Śnieżek" - familijne kino przygodowe i naprawdę piękna historia. Wszystko zaczyna się od pary złodziejaszków kradnących białe lwiątko na zlecenie bogatego kolekcjonera zwierząt. Nic nie idzie jednak zgodnie z planem i maluch ucieka. Przypadkiem znajduje go właśnie Lena - nieśmiała nastolatka, która dopiero co przeprowadziła się do nowego miasta. Zwierzak, któremu nadaje imię Śnieżek, szybko staje się jej najlepszym przyjacielem. Dziewczyna boi się jednak, że lwiątko może jej zostać odebrane i dlatego postanawia ukrywać je przed tatą i resztą świata. Kiedy zdradza swój sekret niewłaściwej osobie, zaczynają się kłopoty, a na trop Śnieżka ponownie wpadają złodzieje. Czy Lena zdoła ochronić przyjaciela przed grożącym mu niebezpieczeństwem? 

"Bullet Train" to z kolei szalona, nieustająca jazda przez współczesną Japonię w towarzystwie Brada Pitta. Wciela się w tej produkcji w rolę pechowego zabójcy o imieniu "Ladybug", który po zbyt wielu nieudanych próbach chciałby spokojnie wykonywać swoją pracę. Los jednak ma inne plany, ponieważ jego najnowsza misja stoi na kursie kolizyjnym ze śmiertelnie niebezpiecznymi przeciwnikami z całego świata. Wszyscy mają powiązane, ale sprzeczne cele - w najszybszym pociągu świata... a Ladybug musi wymyślić, jak z niego wysiąść. Producentem jest spec od hollywoodzkich filmów akcji - sam Antoine Fuqua, a reżyserem David Leitch, który ma na koncie "Johna Wicka", "Szybkich i wściekłych" czy "Deadpoola 2".

Co poza premierami? 

Na ekranach kin Helios wciąż szaleją zwierzaki z supermocami pod przywództwem psa Krypto, którego właścicielem jest sam Superman. "DC Liga Super-Pets" to animacja, w której pupile ratują herosów z Ligi Sprawiedliwości. Tego świat jeszcze nie widział, żeby obrońców świata takich jak Superman, Batman czy Wonder Woman uprowadziła złowieszcza Świnka Morska. W wybranych kinach film zostanie zaprezentowany także w wersji z ukraińskim dubbingiem.

Jeżeli komuś umknęły filmowe hity lata, nic straconego. Na ekranach sieci wciąż można obejrzeć "Minionki: Wejście Gru", Toma Cruise’a w "Top Gun: Maverick" czy Boga Piorunów w "Thor: Miłość i Grom". Ten ostatni film zostanie zaprezentowany w wybranych kinach także w wersji z ukraińskim dubbingiem.

W poniedziałek 8 sierpnia Kino Konesera zaprosi widzów na film "Księgarnia w Paryżu". Życie Vincenzo kręci się wokół miłości do książek oraz dotkniętej niepełnosprawnością córki Albertyny. Mężczyzna jest zgorzkniały, melancholijny i uważa, że już nic dobrego w życiu go nie spotka. Pewnego dnia do jego księgarni wpada Yolande. To żywiołowa, ekscentryczna, zabawna i piękna kobieta. Oczarowany jej życiową energią Vincenzo znów zaczyna odczuwać emocje, o których istnieniu już dawno zapomniał, odkrywając na nowo uroki życia.

11 sierpnia cykl Kultura Dostępna zaprezentuje natomiast "Piosenki o miłości". To opowieść o walce o niezależność i dochodzeniu do własnego głosu. Ona jest skromną dziewczyną, on pochodzi z zamożnej rodziny. Ona śpiewa o tym, co jej w duszy gra, on marzy o wydaniu płyty, którą utarłby nosa sławnemu ojcu-aktorowi. W obsadzie m.in. Justyna Święs i Tomasz Włosok.

Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina

Więcej o: