Anne Heche w stanie krytycznym po wypadku. Aktorka wjechała samochodem w dom

Anne Heche trafiła z ciężkimi poparzeniami do szpitala po wypadku samochodowym. Aktorka wjechała swoim autem w budynek mieszkalny, w wyniku czego wybuchł rozległy pożar.

Z informacji mediów wynika, że Heche najpierw uderzyła w garaż budynku mieszkalnego. Mieszkańcy próbowali zatrzymać kobietę, ale ta odjechała, by po chwili wjechać w dom obok. Auto i budynek zajęły się ogniem. Pożar był na tyle rozległy, że 59 strażakom jego ugaszenie zajęło ponad godzinę. 

Aktorka została poważnie poparzona i trafiła do szpitala w stanie krytycznym. Poza nią nikt nie został ranny.

Policja podaje, że aktorka jechała ulicami dzielnicy Mar Vista w Los Angeles z bardzo dużą prędkością, a następnie jej samochód wypadł z drogi. Na nagraniu z monitoringu pobliskiego domu widać pędzące auto Hache i słychać odgłos zderzenia.

Popularność pod koniec lat 80. przyniosła jej rola w serialu "Another World", za co otrzymała nagrody Emmy i Soap Opera Digest. Heche wystąpiła też m.in. w filmach "Donnie Brasco", "Koszmar minionego lata", "Sześć dni, siedem nocy" czy remake'u "Psycho" Hitchcocka. 

W latach 90. była w związku z Ellen DeGeneres, co przyniosło jej duże zainteresowanie mediów. Aktorka wyznała po latach, że po ujawnieniu ich związku przestała otrzymywać propozycje pierwszoplanowych ról.

Trudne dzieciństwo i problemy psychiczne

W 2000 roku Heche w okolicach Fresno wysiadła ze swojego auta tylko w staniku i szortach, przeszła ponad dwa kilometry, zapukała do drzwi przypadkowego domu i oznajmiła, że musi wziąć prysznic. Właścicielka domu pozwoliła jej na to, bo rozpoznała aktorkę, ale kiedy zorientowała się, że Heche nie zamierza opuścić jej domu, zadzwoniła do biura szeryfa. Kobieta miała powiedzieć służbom porządkowym, że jest bogiem i zabierze wszystkich do nieba statkiem kosmicznym. 

W późniejszych wywiadach Heche mówiła, że mierzy się z problemami psychicznymi. Po tym, jak była molestowana przez swojego ojca, stworzyła sobie alter ego i całą rzeczywistość, w której była córką Boga i siostrą przyrodnią Jezusa.

W to, że kobieta była w dzieciństwie molestowana, nie wierzyła jej matka. W autobiografii Heche oskarżyła ją o to, że choć wiedziała, że ojciec zakaził ją wirusem, który wywołał opryszczkę narządów płciowych, nie zabrała jej do lekarza. Aktorka ostatecznie zerwała kontakt z matką. 

Gdy Heche miała 13 lat, jej ojciec zmarł z powodu AIDS. W jednym z wywiadów mówiła, że ojciec utrzymywał kontakty seksualne z mężczyznami, ale próbował to maskować, przez co unieszczęśliwił całą rodzinę. Od śmierci męża matka aktorki jest chrześcijańską mówczynią motywacyjną, która opowiada o "przezwyciężaniu homoseksualności".

Troje z czworga rodzeństwa Heche zmarło. Brat Nathan zginął w wypadku samochodowym krótko po śmierci ojca. Aktorka twierdzi jednak, że jej brat popełnił samobójstwo.

Więcej o: