Film dla HBO za 90 mln dolarów nie zadebiutuje, choć został nagrany. Główna aktorka komentuje

Producenci wydali na "Batgirl" 90 mln dolarów, ale filmu nie zobaczymy. Powstawał dla HBO Max, za produkcję odpowiadało Warner Bros. Discovery. Głos w sprawie zabrała główna aktorka.

Mimo że "Batgirl" został już nagrany, a nawet doczekał się testowych pokazów, oficjalnie nie zadebiutuje ani w kinie, ani na żadnej platformie streamingowej.

To jedna z większych porażek całego gatunku filmów o superbohaterach. Film "Batgirl" miał zadebiutować na HBO Max. Z założenia nie miał trafić na ekrany kin i postanowiono utrzymać go w półprofesjonalnej stylistyce. Mimo to, jak podają media zagraniczne, pochłonął przynajmniej 70 milionów dolarów kosztów produkcyjnych, a według niektórych źródeł, m.in. "The Post" i "The Wrap", nawet 90-100 milionów ze względu na obostrzenia z powodu COVID-19. Gdzie twórcy popełnili błąd?

Lepiej się wycofać niż ryzykować

Za reżyserię "Batgirl" odpowiadał duet Adil El Arbi i Bilall Fallah, znani z franczyzy "Bad Boys" z Willem Smithem w roli głównej. Nie są to amatorzy ani debiutanci - nieudany film miał być ich dziewiątą pozycją w filmografii. Wcześniej mieli do czynienia również z kinem superbohaterskim, reżyserując dwa odcinki serialu "Ms. Marvel" dla Disney+. Batgirl stała się kolejną wziętą przez nich na warsztat postacią kobiecą w gatunku, jednak efekt okazał się niezadowalający. Pokaz próbny był porażką, a Warner Bros. uznało, że lepiej, by film nie trafił na ekrany, niż "niszczył wypracowaną renomę marki DC Comics". Szkody, które mógłby wywołać odbiór "Batgirl", byłyby według anonimowego informatora "New York Timesa" nie do naprawienia.

 

Fani już wcześniej spekulowali, że produkcja nie ujrzy światła dziennego. Podczas znaczącego festiwalu Comic Con w San Diego, największego wydarzenia poświęconego popkulturze, nikt z Warner Bros. Discovery ani razu nie wspomniał o "Batgirl". Z kolei były szef studia Toby Emmerich, który rozważał premierę kinową, odszedł z pracy. Spółka ma przejść restrukturyzację i utworzyć oddzielny sektor poświęcony adaptacjom komiksów DC. Nowy CEO Warner Discovery David Zaslav został zatrudniony głównie z myślą o filmach z tego uniwersum, a jego zdaniem "Batgirl" nie miała potencjału, by odnieść wystarczający sukces.

Główna aktorka skomentowała porażkę na Instagramie

Aktorka wcielająca się w rolę tytułowej Batgirl, Leslie Grace, skomentowała sytuację na Instagramie. Podzieliła się z obserwatorami pozytywnym przesłaniem i dodała też kilka słów otuchy dla całej ekipy.

Po ostatnich newsach dotyczących naszego filmu 'Batgirl' jestem dumna z uczucia, ciężkiej pracy i intencji, jaką cała nasza niesamowita obsada i niestrudzona ekipa włożyli w ten film przez 7 miesięcy w Szkocji. Czuję się zaszczycona, że pracowałam wśród absolutnych mistrzów i nawiązałam relacje, które zostaną ze mną przez całe życie. Każdemu fanowi Batgirl – DZIĘKUJĘ za miłość i wiarę, które pozwoliły mi założyć pelerynę i stać się, jak to powiedziała Babs, 'swoim własnym cholernym bohaterem!'

- napisała pod zdjęciem, w którym pozuje w kostiumie z filmu.

 

"Batgirl" - zarys fabularny

Większość filmu nagrano w Szkocji już w 2021 roku z gwiazdorską obsadą - w rolę Bruce'a Wayne'a, czyli Batmana, wcielił się Michael Keaton, a J.K. Simmons, podobnie jak w "Lidze Sprawiedliwych" zagrał Jima Gordona. Córka komisarza Barbara Gordon to właśnie tytułowa Batgirl, przyjmująca drugą tożsamość, by walczyć z przestępczością w Gotham City, podobnie jak męski pierwowzór. Choć film był już na finałowym etapie postprodukcji, szczegóły fabuły nie są znane. Wiadomo, że miała być luźną adaptacją poświęconego tej postaci komiksu DC. Pierwszy raz pojawiła się w zeszycie w 1961 roku, choć niektóre źródła podają dopiero 1967 rok.

Zobacz wideo Robert Pattinson - od wampira do Batmana. Czy znalazł własną drogę w DC?

Nie tylko "Batgirl", miała problem, by finalnie trafić na HBO Max. Inna produkcja poświęconą superbohaterom, za którą odpowiadało Warner Bros. Discovery z Davidem Zaslavem na czele - "Wonder Twins", również została przez niego wstrzymana z obawy przed niewystarczającą liczbą widzów. Według krytyków była to słuszna decyzja. Nie jest pewne, czy fani będą domagać się "Batgirl". Dalsze losy filmu nie są znane.

Więcej o: