Olivia Newton-John nie żyje. Aktorka z kultowego "Grease" miała 73 lata

Nie żyje australijsko-brytyjska aktorka, wokalistka, aktorka i aktywistka Olivia Newton-John. Artystka znana m.in. dzięki roli w filmie "Grease" zmarła w poniedziałek w wieku 73 lat.

Olivia Newton-John zmarła w poniedziałek rano na swoim ranczu w południowej Kalifornii w otoczeniu rodziny i przyjaciół.

"Prosimy wszystkich o uszanowanie prywatności rodziny w tym bardzo trudnym czasie" - przekazano w oświadczeniu opublikowanym na fanpage'u aktorki. Jak podkreślono, Olivia Newton-John "od ponad 30 lat jest symbolem zwycięstw i nadziei" dzięki swojej walce z rakiem piersi.

Więcej treści znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl >>>

Chorobę zdiagnozowano o aktorki na początku lat 90. W 2017 r. doszło do drugiego nawrotu nowotworu i przerzutów.

Olivia Newton-John założyła fundację Olivia Newton-John Foundation Fund, zajmującą się finansowaniem badań nad roślinnymi lekami na nowotwory. Artystka zajmowała się również działalnością m.in. na rzecz ekologii.

"Moja najdroższa Olivio, dzięki Tobie całe nasze życie stało się o wiele lepsze. Twoje oddziaływanie było niesamowite. Tak bardzo cię kocham. Do zobaczenia na drodze, znów będziemy razem. Twój od chwili, gdy cię zobaczyłem i twój na zawsze! Twój Danny, twój John!" - napisał w mediach społecznościowych John Travolta.

Zobacz wideo Piosenki, wiersze, książki. Piękne utwory, które powstały po stracie bliskic

Olivia Newton-John nie żyje

Olivia Newton-John urodziła się 26 września 1948 r. w Wielkiej Brytanii. Już jako nastolatka zaczęła śpiewać publicznie i pojawiać się w telewizji. Swój pierwszy solowy album wydała w 1971 r. Trzy lata później reprezentowała kraj na Eurowizji z utworem "Long Live Love", zajmując ostatecznie 4. miejsce.

Wraz z Johnem Travoltą w 1978 r. zagrała w kultowym musicalu "Grease", a wykonywane przez aktorów utwory "You're the One That I Want" i "Summer Nights" stały się światowymi przebojami. Rola przyniosła jej nominację do Złotego Globu.

 

Wydała dwadzieścia sześć studyjnych albumów muzycznych, sprzedając łącznie ok. 100 mln egzemplarzy swoich płyt na całym świecie. Była czterokrotną laureatką nagrody Grammy. Wystąpiła też w kilkudziesięciu filmach, serialach i programach telewizyjnych.

W 1979 r. Olivia Newton-John została Oficerem Orderu Imperium Brytyjskiego. W 2019 r. króla Elżbieta II przyznała aktorce tytuł Damy Komandora Orderu.

Artystka miała córkę, Chloe Lattanzi. Mężem Olivii Newton-John był przedsiębiorca John Easterling.

***

Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina >>>

Więcej o: