Taika Waititi i Rita Ora wzięli potajemny ślub. Wokalistka zmieniła nazwisko

Reżyser Taika Waititi i wokalistka Rita Ora są małżeństwem. Doniesienia o planowanym ślubie pary pojawiły się już wcześniej, jednak dopiero wczoraj media je potwierdziły. Uroczystość odbyła się w Londynie w tajemnicy. Nowożeńcy zaczęli się ze sobą spotykać rok temu.

Autor hitowego miniserialu dla HBO Max "Nasza Bandera Znaczy Śmierć" czy filmów o Thorze Taika Waititi poślubił w sekrecie popową wokalistkę Ritę Orę. Oboje mają na koncie liczne sukcesy w swoich branżach: on jest zdobywcą Oscara za scenariusz do filmu "Jojo Rabit", ona - laureatką m.in. MTV Video Music Award i Glamour Award w kategorii artystka solowa.

Więcej ciekawych tekstów znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Taylor Swift w piosence 'Shake it off' Taylor Swift oskarżona o plagiat piosenki z 2000 roku. "Miałam wtedy 10 lat"

Pobrali się po roku związku. Co ich łączy?

Para upubliczniła swój związek w kwietniu 2021 roku, gdy Rita Ora opublikowała na Instagramie pewną serię zdjęć. Na jednym z nich znalazł się przytulający ją Waititi. "Dobre czasy, wspomnienia, przypadkowe rzeczy w moim telefonie i ludzie, których kocham" - napisała w opisie. Ora i Waititi pojawili się też razem na czerwonym dywanie podczas premiery "Suicide Squad" oraz na największym zeszłorocznym modowym wydarzeniu, Met Gali.

Mimo że największą rozpoznawalność zapewniły im inne profesje, a wykonywane przez nich na co dzień zawody nie łączą się, oboje są także aktorami. Waititi często występuje w swoich filmach i serialach, z kolei Rita Ora ma epizodyczny udział m.in. w "Szybkich i Wściekłych 6" czy cyklu "50 twarzy Greya". W wywiadzie dla australijskiego "Vogue'a" pod koniec 2021 roku zapytana o tę relację wokalistka odpowiedziała: "Jestem w fantastycznym momencie mojego życia. Nic więcej nie mam do dodania". Jak pokazał czas, uczucie się nie wypaliło.

 

Potajemna ceremonia i kwestia zmiany nazwiska

Doniesienia o małżeństwie pojawiły si, gdy Waititi i Ora zapozowali na ściance z obrączkami na palcach. Wkrótce para potwierdziła ten fakt. Ceremonia odbyła się w Londynie i była utrzymana w kameralnym gronie. Decyzja o zorganizowaniu niewielkiego przyjęcia spowodowana była obawą przed nadmiernym zainteresowaniem mediów w trakcie ślubu.

Ród smoka Teraz gra Viserysa, a rolę w "Grze o tron" odrzucił bez czytania scenariusza

Jak podaje magazyn "Vulture", informator z bliskiego otoczenia pary tłumaczy, że mimo publicznego poruszenia przez Orę wątku ślubu, wokalistka będzie dbać o prywatność swojego związku i nie ujawniać dalszych szczegółów. Para nie podzieliła się zdjęciami z uroczystości. Wiadomo jednak, że piosenkarka zmieniła nazwisko. Jak mówi, był to wyraz miłości, nie "rebrandingu" - przyjęła wersję dwuczłonową i od kilku dni przedstawia się jako Rita Ora-Waititi. Pseudonim artystyczny, czyli m.in. sposób, w jaki będzie podpisywać się, publikując utwory w sieci, prawdopodobnie nie ulegnie zmianie.

 
Zobacz wideo

Rita Ora nie jest pierwszą małżonką reżysera. W 2018 Waititi rozstał się z Chelsea Winstanley. Byli razem przez siedem lat i doczekali się dwóch córek - dziesięcioletniej Te Kaingi o te Hinekahu i sześcioletniej Matewy Kiritapu.

 

Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina

Więcej o: