Pierwszy polski film zombie - zobacz teaser filmu "Apokawixa"

Horda zombie na polskiej plaży? Zmierzą się z nią bohaterowie "Apokawixy" w reżyserii Xawerego Żuławskiego. A twórcy zapowiadaja, że powiedzenie "baw się, jakby jutra miało nie być" podczas filmowej imprezy nabierze nowego znaczenia... Prezentujemy teaser.

– To pierwszy polski film zombi. Jest to film rozrywkowy, psychodeliczno-przygodowy, o młodych, ale nie tylko dla młodych. Mam nadzieję, że widzowie będą się dobrze bawili podczas projekcji "Apokawixy" – mówi reżyser i współautor scenariusza, Xawery Żuławski. Znany jest z takich tytułów, jak "Mowa ptaków", "Wojna polsko-ruska", "Chaos", "Odwilż", "Diagnoza" czy "Krew z krwi". 

Film wyprodukowany przez TVN Warner Bros. Discovery wejdzie do kin 7 października. Wcześniej powalczy w Konkursie Głównym Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni.

Zobacz wideo "Apokawixa" [ZWIASTUN]

Więcej ciekawych treści znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

 "Apokawixa" - o czym jest film?

Czasem kac to nie najgorsze, co może ci się przydarzyć… "Apokawixa" to historia grupy maturzystów, którzy – zmęczeni kolejnymi lockdownami – postanawiają zorganizować nad morzem "melanż życia". Mimo niepokojąco wysokiego stężenia sinic w Bałtyku i przypadków dziwnych zakażeń początkowo wszystko idzie normalnie – plaża, taniec, seks, picie, miłosne uniesienia i rozczarowania. Z minuty na minutę całość jednak zaczyna wymykać się spod kontroli. W środku imprezy wybucha epidemia zombie. Bohaterowie muszą walczyć o życie. 

W filmie występują obiecujący aktorzy młodego pokolenia: Mikołaj Kubacki, Waleria Gorobets, Natalia Pitry, Alicja Wieniawa-Narkiewicz, Mariusz Urbaniec, Aleksander Kaleta,  Mikołaj Matczak, Marta Stalmierska, Monika Mikołajczak, Oskar Wojciechowski. Partnerują im m.in.: Sebastian Fabijański, Tomasz Kot, Cezary Pazura i Matylda Damięcka.  

Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina

Więcej o: