Netflix wydał 200 mln na "Gray Mana", a rekord pobił inny film

Nowy film Netfliksa "Purpurowe serca" stał się ogromnym sukcesem serwisu. Wyprzedził nawet thriller Ryana Goslinga i Chrisa Evansa "The Gray Man".

Według najnowszych danych film był oglądany przez użytkowników serwisu na całym świecie przez 102,6 miliona godzin w tygodniu rozpoczynającym się 1 sierpnia (to jego drugi tydzień od premiery). "The Gray Man" w trzecim tygodniu obecności w Netfliksie był oglądany przez 38,9 mln godzin. Na trzecim miejscu znalazła się premiera platformy - "Uncharted" z Tomem Hollandem. Ten film jest dostępny w wielu krajach, ale nie w Polsce - u nas można go oglądać aktualnie w innych serwisach VOD.

Więcej ciekawych treści znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Wynik "Purpurowych serc" to największa liczba godzin oglądania filmu na Netfliksie w tym roku. Do tej pory zwycięstwo w tej kategorii dzierżył właśnie "The Gray Man", który osiągnął 96,5 miliona godzin oglądania w ciągu (swojego pierwszego) tygodnia.

Zobacz wideo "Gray Man" - najdroższy film Netfliksa. Wydano na niego 200 mln [ZWIASTUN]

"Purpurowe serca" to hit Netfliksa. Zobacz zwiastun

"Purpurowe serca" to dramat romantyczny, który Netflix pokazał 29 lipca. Fabuła jest dość prosta:

Marząca o karierze piosenkarki Cassie (Sofia Carson) i Luke (Nicholas Galitzine), komandos z trudną przeszłością, decydują się na małżeństwo z rozsądku, mimo że bardzo wiele ich dzieli. Jednak tragiczny splot zdarzeń sprawia, że linia między fikcją a rzeczywistością zaczyna się zacierać.
 

Romantyczna historia z dużo mniejszym budżetem niż film braci Russo przyciągnęła miliony widzów mimo kiepskich recenzji. Na Rotten Tomatoes, który zbiera opinie profesjonalistów i fanów, ci pierwsi zamieścili 16 recenzji, z czego zaledwie 38 proc. jest pozytywnych. Ponad 500 widzów jest jednak lepszego zdania o produkcji - 74 proc. poleca film.

Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina

Więcej o: