Johnny Depp jako Ludwik XV. Zdjęcie promuje pierwszy film z udziałem aktora od trzech lat

Francuska spółka filmowa Why Not Productions podzieliła się zdjęciem Johnny'ego Deppa w roli króla Ludwika XV. To pierwsza większa produkcja, w której wystąpi aktor od trzech lat i jednocześnie pierwsza po zakończeniu procesu w sprawie Amber Heard. Film wyreżyseruje Maiwenn, pochodząca z Francji reżyserka, scenarzystka i aktorka.

To już potwierdzone: Johnny Depp wystąpi w roli francuskiego króla Ludwika XV w filmie "Jeanne du Barry", poświęconym postaci tytułowej hrabiny i kurtyzany. Rolę tytułową zagra reżyserka Maïwenn. Za projekt odpowiada Why Not Productions, które udostępniło zdjęcie Deppa w pełnej charakteryzacji.

Więcej ciekawych tekstów znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Z ubogiej rodziny prosto na salony - o czym będzie "Jeanne du Barry"?

Zdjęcia rozpoczęły się już 26 lipca i wstępnie mają potrwać 11 tygodni. Film, zgodnie z tematyką, jest kręcony we Francji. Lokalizacje obejmują m.in. Wersal i okoliczne zamki w obrębie Paryża, ale część scen zostanie nagrana także w studio.

"Jeanne du Barry" skupia się na postaci wyjątkowej hrabiny pochodzącej z niskich sfer, która szybko stała się ulubioną towarzyszką Ludwika XV. Choć du Barry przyszła na świat w biedzie, miała potrzebę obcowania z kulturą wysoką i wspinania się po społecznej drabinie za wszelką cenę. Wbrew wszystkiemu, między nią a królem nawiązał się romans i mimo obowiązującej etykiety uboga reprezentantka klasy pracującej i kurtyzana zamieszkała w pałacu. Została stracona podczas Rewolucji Francuskiej.

Ludwik XV był najdłużej panującym władcą w historii Francji. Okres panowania króla przypadł na lata 1715- 1774, przerwała je nagła choroba - rodzaj ospy. Aż 59 z 64 lat życia spędził na tronie.

Zdjęcie Deppa zdradza stosunkowo niewiele

Filmowa interpretacja tej historii będzie balansować na pograniczu faktów i fikcji. Przy scenariuszu pomagał Maïwenn znany z "Ceny sukcesu" Teddy Lussi-Modeste. Oryginalną muzykę skomponuje Stephen Warbeck.

Na opublikowanym przez Why Not Productions zdjęciu Depp pozuje w pełnej charakteryzacji, a oczy przesłania mu czarna opaska. To nawiązanie do kontrowersyjnych rządów króla, uwikłanego w korupcję.

Za kostiumy do "Jeanne du Barry" odpowiada Yurgen Doering, za make-up - Tom Pécheux, a za fryzury John Nollet. Udział aktorafilmie będzie szansą, by na nowo wdrożyć go do branży filmowej po aferze z odsunięciem go z najnowszej części "Piratów z Karaibów", a także z franczyzy Warner Bros. "Fantastyczne zwierzęta" osadzonej w uniwersum Harry'ego Pottera. Te decyzje miały związek z oskarżeniami Amber Heard m.in. o przemoc fizyczną jej ówczesnego męża.

Zdjęcie jest formą zapowiedzi nadchodzącej produkcji - na więcej trzeba będzie jeszcze poczekać. Aktorzy wrócą na plan na początku października. Dokładna data premiery nie jest jeszcze znana.

Zobacz wideo

Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina

Więcej o: