Tom Holland robi przerwę od social mediów. Zwraca uwagę na zdrowie psychiczne nastolatków

Znany z roli Spider-Mana brytyjski aktor ogłosił, że potrzebuje przerwy od mediów społecznościowych. Tom Holland poinformował o swojej decyzji w filmie zamieszczonym na Instagramie. W szczerej wypowiedzi podkreśla niekorzystny wpływ portalu na jego zdrowie psychiczne. Swoją decyzją chce zwrócić uwagę na organizacje pomagające nastolatkom w kryzysie.

Tom Holland od miesięcy jest ulubieńcem mediów. Rozgłos w środowisku filmowym zapewniła mu rola młodego Spider-Mana, a w plotkarskim - związek z poznaną na planie Zendayą. Brytyjski aktor przyznał jednak, że nadmiar informacji na jego temat w internecie jest dla niego nie do zniesienia. Ogłosił, że znacząco ograniczy swoją aktywność w sieci. Za decyzją stoi wyższy cel.

Więcej ciekawych tekstów znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Decyzja Hollanda zwraca uwagę na szerszy problem

Holland ogłosił swoją decyzję na Instagramie. W opublikowanym filmie uznał go, razem z Twitterem, za nadmiernie stymulujący i przytłaczający portal, co wpływa niekorzystnie na jego zdrowie psychiczne. "Gdy czytam o sobie w internecie, czuję się przyłapany i się nakręcam. To w ostateczności bardzo szkodliwe dla mojej psychiki. Postanowiłem się wycofać i usunąć tę aplikację" - powiedział. Przyznał się także do uzależnienia od Instagrama w przeszłości. Nie zrezygnował z niego tylko ze względu na zobowiązania wobec franczyzy filmów Marvela.

 

Swoim działaniem chciał także zwrócić uwagę na działalność organizacji, której misja jest mu bliska. Chodzi o Stem4, której Holland jest ambasadorem, udzielającą pomocy psychologicznej nastolatkom. Prosi, by podzielić się nagraniem z jak największą liczbą osób, a także wesprzeć organizację, kupując produkty za pośrednictwem The Brothers Trust Shop. Pieniądze zostaną przeznaczone na cel charytatywny. 

Stem4 odniosło się do apelu Hollanda. Promując aplikację pomagającą zadbać o zdrowie psychiczne nawiązali do roli aktora w "Spider-Man: Homecoming" i pozostałych częściach serii. 

Dziękujemy @tomholland2013 za podkreślenie wpływu mediów społecznościowych na zdrowie psychiczne. W zeszłym roku badania przeprowadzone przez firmę Stem4 na temat zdrowia psychicznego u mężczyzn wykazały, że wielu uważa media społecznościowe za stresujące, ale wstydzą się poprosić o pomoc w prawdziwym życiu z obawy, że nikt im nie uwierzy. Jak pokazał Tom Holland (znany również jako Spider-Man!), umiejętność proszenia o wsparcie to supermoc. Dlaczego by nie zostać superbohaterem i nie wesprzeć przyjaciela dzięki naszej aplikacji?

- napisali przedstawiciele firmy pod postem. Więcej o aplikacji można przeczytać na oficjalnym koncie @combmindsapp.

Zobacz wideo

Czy Tom Holland wróci do regularnej aktywności w sieci?

Przerwa aktora od mediów społecznościowych nie potrwa jednak wiecznie. Holland już wcześniej ograniczył częstotliwość postów. Ostatni opublikowany przed filmikiem zatytułowanym "witam i żegnam" pochodzi z początku lipca.

W nowym nagraniu Holland wyjaśnia powody milczenia, ale jednocześnie sugeruje, że w przyszłości zamierza znów zainstalować aplikację. "Kocham was wszystkich i dziękuję za wsparcie. Wkrótce się odezwę" - zapowiedział. Nagranie polubiło ponad siedem milionów, obejrzało ponad 20 milionów, a profil aktora obserwuje ponad 67 milionów użytkowników. Wykorzystując tak liczne zasięgi, Holland ma szansę dotrzeć ze swoją misją do najbardziej potrzebujących. Link do organizacji zamieścił także w opisie na Instagramie.

Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina

Więcej o: