Wolfgang Petersen nie żyje. Wyreżyserował m.in. kultową "Troję" czy "Okręt"

Wolfgang Petersen - niemiecki reżyser filmowy znany z produkcji takich jak "Niekończąca się opowieść", "Air Force One", "Na linii ognia", "Troja" czy "Okręt", zmarł w swoim domu w wieku 81 lat.
Zobacz wideo Śmierć Ledgera łączono z rolą "Jokera". Jakubik po "Wołyniu" miał koszmary. Granie w tych filmach przypłacili zdrowiem

Wiadomość o śmierci reżysera została potwierdzona przez jego firmę produkcyjną - podaje Variety.com.  Wolfgang Petersen chorował na raka trzustki.

Reżyser urodził się  14 marca 1941 w Emden w Niemczech. Swoją karierę zaczął w latach 60. - od reżyserowania sztuk teatralnych. W latach 70. związał się z telewizją, a jako reżyser filmu ("Jedno z nas dwojga") zadebiutował w 1967 roku. Później wyreżyserował też takie hity jak nominowany do aż sześciu Oscarów "Okręt" (1981) - opowieść o życiu na pokładzie niemieckiego U-boota w czasie II wojny światowej (nadal jest na liście 250 najwyżej ocenianych filmów IMDB). Reżyserował też filmy: "Na linii ognia" w Clintem Eastwoodem (1993), "Troja" (2004) (adaptacja "Iliady" Homera z dodatkowymi wątkami zaczerpniętymi z "Odysei" oraz "Eneidy"), "Posejdon" (2006) czy "Wojna starego człowieka" (2014).

Więcej o: