"Myślisz, że Pan Bóg ma na kogokolwiek wyje*ane?". Zobacz zwiastun i singiel z filmu "Johnny"

23 września na ekranach kin zadebiutuje "Johnny" Daniela Jaroszka. To oparta na prawdziwej historii opowieść o niezwykłej przyjaźni księdza Jana Kaczkowskiego i Patryka Galewskiego - chłopaka, który nie miał łatwego startu w życiu. Film we wrześniu będzie walczył o Złote Lwy podczas 47. FPFF w Gdyni, a teraz jest zwiastun oraz singiel promujący film.

W rolę charyzmatycznego duchownego Jana Kaczkowskiego wciela się Dawid Ogrodnik. "Myślisz, że Pan Bóg ma na kogokolwiek wyjebane?" - słyszymy na początku.

 

Patryka Galewskiego zagra Piotr Trojan wielokrotnie nagradzany za występ w filmie "25 lat niewinności. Sprawa Tomka Komendy". Na ekranie zobaczymy również m.in. Magdalenę Czerwińską, Annę Dymną, Marię Pakulnis, Martę Stalmierską, Witolda Dębickiego, Michała Kaletę i Joachima Lamżę.

- Uważam, że ten film będzie bardzo ważny, gdyż opowiada o cudownych międzyludzkich relacjach. O tym, jak powinniśmy się szanować, jak jesteśmy sobie nawzajem potrzebni. I jak nie powinniśmy oceniać się po powierzchownych cechach, bo ważna jest przyjaźń drugiego człowieka. To jest coś, co w tej chwili w życiu jest nam bardzo potrzebne. Ten film może dać siłę wielu osobom i zmusić do przemyśleń – mówi Anna Dymna.

- Ten film jest generalnie o człowieczeństwie, o tym, jak można pozbyć się egoizmu w kluczowym momencie odchodzenia. O tym, że do samego końca można zachowywać się fantastycznie, ciągle być altruistycznie nastawionym do ludzi i świata – dodaje Joachim Lamża.

"Johhny" - posłuchaj singla "Nie zrozumie nas" 

17 sierpnia oprócz zwiastuna premierę ma również utwór "Nie zrozumie nas" w wykonaniu Dawida Karpiuka, który został skomponowany specjalnie na potrzeby filmu. 

 

- "Nie zrozumie nas" to piosenka o kończącej się miłości, o tym, że czasem nie da się zatrzymać rozpadu, odchodzenia. Z drugiej strony chciałem spróbować poczuć, jak czuje się człowiek, który żegna się z życiem. W dodatku człowiek – jak sądzę – wierzący. Jakie rozmowy on prowadzi w głowie? Jakie ma dylematy? Spróbowałem moje osobiste pożegnanie z bardzo ważną dla mnie osobą, pożegnanie, którego żadne z nas nie potrafiło zatrzymać, pogodzić z historią o odchodzeniu, wątpliwościach, próbach zatrzymania – miłości, życia, wszystko jedno. Wygrania jeszcze paru chwil. Kto nie płakał, nie zrozumie – mówi wykonawca i autor słów piosenki Dawid Karpiuk.

Zobacz wideo Dawid Ogrodnik jako Jan Kaczkowski. Byliśmy na planie filmu "Johnny"

Pod koniec września na rynku pojawi się winyl ze ścieżką dźwiękową z filmu "Johnny". Autorem muzyki komponowanej jest Michał Kush, wielokrotnie nagradzany Fryderykami, multiplatynowy producent i kompozytor, twórca wszystkich dotychczasowych płyt Darii Zawiałow.

W przedsprzedaży nabyć można książkę autora scenariusza Macieja Kraszewskiego "Johnny. Powieść o księdzu Janie Kaczkowskim". Od 7 września powieść dostępna będzie w księgarniach oraz w formie audio mp3. Ebook powieści do nabycia już 31 sierpnia na publio.pl.

Więcej ciekawych treści o kulturze znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

"Johnny" - o czym opowie film? 

"Johnny" to oparta na prawdziwych wydarzeniach historia opowiedziana z perspektywy podopiecznego księdza Jana Kaczkowskiego, Patryka Galewskiego.

Patryk włamuje się do domu w małym mieście. Wyrok sądu nakazuje mu prace społeczne w puckim hospicjum, gdzie poznaje niezwykłego ks. Jana Kaczkowskiego. Duchowny angażuje młodych chłopaków z zawodówki, na pozór twardych buntowników, w pomoc chorym. W swojej pracy skupia się na bliskości, czułości i walce o relacje z drugim człowiekiem. Uczy empatii. A robi to z hurtową ilością humoru, czym zyskuje ogromną popularność. Niedługo później Jan sam staje przed wyzwaniem walki z chorobą. Patryk zostaje postawiony w sytuacji, która zmieni całe jego życie.

Za reżyserię filmu odpowiada Daniel Jaroszek, który do tej pory realizował projekty w branży reklamowej. "Johnny" będzie jego debiutem fabularnym. Daniel jest posiadaczem trzech mieczy KTR za projekty realizowane z Papaya Films.

Producentem jest Robert Kijak (NEXT FILM). Koproducentami są TVN, Grupa Moderator Studio Filmowe, Warmia Resort, Dawid Podsiadło, Maciej Woć, Sebastian Kwiatkowski, Rafał Różański, Visual Work Rebel Media, Esmetric, Aneta Graff-Dąbrowska, Dreamsound, Cineline, Abstraction Plan, Maciej Kraszewski, Dobra Robota. "Johnny" powstaje we współpracy z rodziną ks. Jana oraz Fundacją im. ks. Jana Kaczkowskiego.

Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina

<<Reklama>> Ebook "Johnny. Powieść o księdzu Janie Kaczkowskim" Macieja Kraszewskiego jest dostępny na Publio.pl >>

Więcej o: