Nowy hit Netfliksa. "Dzienna zmiana" kosztowała 100 mln dolarów

Bud Jablonski - tak nazywa się nowy najgorętszy bohater Netfliksa. W filmie "Dzienna zmiana" gra go Jamie Foxx, a produkcja jest na pierwszym miejscu zestawienia najchętniej oglądanych filmów w serwisie.

Netflix pokazał "Dzienną zmianę" 12 sierpnia i w ciągu kilku dni ten horror komediowy był oglądany przez ponad 56,5 miliona godzin (dane dotyczą okresu między 8 a 14 sierpnia). Romantyczne "Purpurowe serca", które są trzeci tydzień w zestawieniu, spadły na miejsce drugie z wynikiem 43,4 miliona godzin. Na podium jest też (w Polsce dostępny na innych platformach) "Uncharted" z Tomem Hollandem.

Purpurowe serca"Purpurowe serca" hitem Netfliksa. Historia inspirowana jest prawdziwym życiem

Bud Jablonski nowym bohaterem Netfliksa

Kim jest Bud Jablonski? To ciężko pracujący ojciec, który chce zapewnić swojej zdolnej córce dobry start w życiu. Czyszczenie basenów w San Fernando Valley to jednak tylko przykrywka dla znacznie bardziej dochodowego zajęcia, jakim jest polowanie na wampiry. Film twórców "Johna Wicka" to bowiem kino akcji, w którym nie brakuje scen walki i przerażającej charakteryzacji. Jednocześnie jest to horror z dużą dawką humoru.

Zobacz wideo "Dzienna zmiana" - komediowy horror od Netfliksa [ZWIASTUN]

Więcej ciekawych treści znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

W obsadzie są m.in. Jamie Foxx, Snoop Dogg, Dave Franco i Carla Souza. Film w reżyserii JJ Perry'ego miał budżet w wysokości 100 mln dolarów, na jaki nie zawsze mogą liczyć nawet twórcy w dużych tradycyjnych studiach filmowych. Netflix inwestuje jednak ogromne pieniądze w swoją ofertę - nie dość, że produkuje bardzo dużo produkcji, to coraz częściej wśród nich znajdują się właśnie wysokobudżetowe. Na razie rekordzistą jest tu "The Grey Man" z Ryanem Reynoldsem i Chrisem Evansem w rolach głównych, który wyreżyserowali bracia Russo. Kosztował 200 mln dolarów. 

Johnny"Myślisz, że Pan Bóg ma na kogokolwiek wyje*ane?". Zobacz zwiastun i singiel z filmu "Johnny"

Jeśli chodzi o "Dzienną zmianę", 90 recenzentów, których opinie można znaleźć w serwisie Rotten Tomatoes, raczej nie jest zachwyconych. Film ma 59 proc. pozytywnych recenzji, u widzów zresztą jest niewiele lepiej (63 proc. w momencie publikacji tekstu). Jak widać, jakość (filmu) nie zawsze jednak przekłada się na ilość (czasu spędzonego na jego oglądaniu).

Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina

Więcej o: