"Nigdy nie jest się za starym, aby znaleźć miłość". Mąż był przy Olivii Newton-John do końca

Miliony widzów zapamiętało ją jako nastoletnią Sandy z kultowej produkcji "Grease", w której zagrała u boku Johna Travolty. Równie dużymi sukcesami mogła poszczycić się także w branży muzycznej. Niestety Olivii Newton-John życie nie oszczędzało. Dużym wsparciem był dla niej jednak drugi mąż John Easterling.

8 sierpnia 2022 roku na oficjalnym profilu Olivii Newton-John na Instagramie, John Easterling poinformował, że jego ukochana żona w wieku 73 lat przegrała walkę z chorobą. Aktorka odeszła wśród rodziny i przyjaciół. Do samego końca ogromnym wsparciem był jednak dla niej właśnie Easterling. Życie Olivii nie oszczędzało, ale to właśnie u boku drugiego męża udało jej się wreszcie znaleźć spokój i szczęście

Anne HecheAnne Heche nie żyje. Okropne dzieciństwo, potem wzloty i upadki oraz tragiczna śmierć

Zobacz wideo John Travolta i Olivia Newton-John znów jako Danny i Sandy

Odnosiła ogromne sukcesy w branży muzycznej. "Grease" miał rozwinąć jej karierę filmową

Newton-John urodziła się w Cambridge, ale gdy miała 5 lat wraz z rodziną, przeprowadziła się do Australii. Choć od zawsze czuła się Australijką, to nigdy nie wstydziła się, mówić także o swoich żydowskich korzeniach. Jej dziadkiem był niemiecki matematyk i fizyk Maks Born, urodzony we Wrocławiu. 

Już jako mała dziewczynka uwielbiała śpiewać. Z koleżankami z klasy założyła nawet zespół i występowała w lokalnej kawiarni. W 1965 roku pojawiła się w telewizyjnym konkursie talentów "Sing, Sing, Sing", który zresztą wygrała. Wyjechała po nim do Anglii razem z mamą, gdzie nagrała swój pierwszy singiel "Till You Say You’ll Be Mine", a 9 lat później była reprezentantką Wielkiej Brytanii w konkursie Eurowizji. Zajęła 4. miejsce z piosenką "Long Live Love". 

 

Na swoim koncie miała też pierwsze role na wielkim ekranie, jednak dopiero musical "Grease" z 1978 roku przyniósł jej prawdziwy rozgłos. Była jedną z najstarszych osób w obsadzie. Wcielając się w rolę nastoletniej Sandy, zbliżała się bowiem do trzydziestki. Jej filmowy partner John Travolta miał wówczas 23 lata. Produkcja stała się nie tylko prawdziwym hitem, ale też trzecim najlepiej zarabiającym filmem dekady. Wszyscy nucili zaś "You’re the One That I Want". Chcąc powtórzyć ogromny sukces musicalu, zdecydowano się na trzy sequele. Niestety "Grease 2" okazał się kompletną klapą, więc zrezygnowano z tego pomysłu. 

 

Później żaden film z Newton-John nie powtórzył już tak spektakularnego wyniku. Za udział w musicalu fantasy "Xanadu" czy komedii romantycznej "W swoim rodzaju", w którym ponownie zagrała z Johnem Travoltą, dostała nawet nominację do Złotych Malin. Postanowiła zatem ponownie skupić się na muzyce. W 1981 roku wydała singiel "Physical", który stał się przebojem i przez wiele tygodni był numerem 1. na liście Billboardu. 

Wkrótce Olivia Newton-John musiała zmierzyć się nie tylko z problemami finansowymi

Lata 90. były dla piosenkarki bardzo trudnym czasem. Kobieta borykała się z problemami finansowymi, przez co była zmuszona zamknąć swoją firmę odzieżową. Niedługo nadszedł kolejny cios, a mianowicie śmierć ojca. Niestety na tym nie było koniec. U Newton-John wykryto nowotwór. Natychmiast poddała się więc leczeniu oraz częściowej mastektomii. Po tym, jak udało się jej pokonać chorobę, zaczęła jeszcze bardziej angażować się w działalność charytatywną. 

W 1995 roku rozpadło się również jej małżeństwo z Mattem Lattanzim, którego poznała na planie filmu "Xanadu". Para doczekała się córki Chloe Rose i uchodziła za zgrany duet. Informacja o rozwodzie zaskoczyła zatem fanów Olivii. Po rozstaniu utrzymywali dobre relacje, a według niektórych źródeł nawet przyjacielskie. 

Scena finałowa z Dirty DancingRadzili twórcom, by spalić negatywy filmu. A "Dirty Dancing" stało się przebojem

Tuż po rozwodzie aktorka związała się z Patrickiem McDermottem. Ich relacja była bardzo burzliwa i zakończyła się w 2005 roku w tajemniczych okolicznościach. Mężczyzna zaginął na morzu i w 2008 roku został uznany za zmarłego. Niektóre teorie głoszą jednak, że McDermott ukartował jedynie swoją śmierć, aby otrzymać pieniądze z polisy i uciec do Meksyku. Australijski magazyn "New Idea" miał nawet dotrzeć do zdjęć Patricka, które to potwierdzały. 

W międzyczasie kobiecie zmartwień zaczęła przysparzać dorastająca córka. Chloe marzyła, aby osiągnąć sukces i zostać gwiazdą, ale presja ją przerosła. Zmagała się z anoreksją, uzależnieniem od alkoholu, narkotyków i antydepresantów. Nigdy nie obwiniała za to jednak swojej matki. 

 

Gwiazda "Grease" spotkała prawdziwą miłość. U boku Johna Easterlinga odnalazła szczęście

W 2008 roku Olivia wyszła za mąż za założyciela firmy Amazon Herb Company, Johna Easterlinga. Stwierdziła wówczas, że "wreszcie zrozumiała, czym jest szczęście". Para poznała się na początku lat 90., ale dopiero podczas ponownego spotkania po latach połączyło ich coś więcej. 

Jestem bardzo szczęśliwa, że mam cudownego, pięknego męża, który jest tak kochający i fantastyczny. Zawsze powtarzam moim przyjaciołom, że nigdy nie jest się za starym, aby znaleźć miłość. Jestem wdzięczna.
 

W 2017 roku, gdy okazało się, że Newton-John zmaga się z nawrotem choroby, to był on dla niej ogromnym wsparciem. Para była zwolennikami medycyny naturalnej i holistycznych metod leczenia. Piosenkarka korzystała z leczniczej marihuany, aby uśmierzyć ból. Easterling postanowił w końcu sam ją hodować i przyrządzał z nich nalewki. - Mój mąż codziennie rano podaje mi te zioła i robi mi napój z zielonych alg. On hoduje rośliny i robi z nich płyn dla mnie. Biorę krople może cztery do pięciu razy dziennie — mówiła w wywiadzie z magazynem "People". W 2020 roku wraz z mężem założyła Centrum Terapeutyczne i Badawcze w Melbourne. 

 

Śmierć Olivii była dla jej męża ogromnym ciosem. Dwa dni po opublikowaniu na Instagramie informacji o odejściu żony, Easterling umieścił jeszcze jeden wpis: 

Nasza miłość do siebie przekracza nasze zrozumienie. Każdego dnia wyrażaliśmy naszą wdzięczność za tę miłość, która mogła być tak głęboka, tak prawdziwa, tak naturalna. Nigdy nie musieliśmy nad nią 'pracować'. Byliśmy zachwyceni tą wielką tajemnicą i przyjęliśmy doświadczenie naszej miłości jako przeszłość, teraźniejszość i wieczność. (...) Była najodważniejszą kobietą, jaką kiedykolwiek znałem. (...) W najtrudniejszych chwilach zawsze miała ducha, humor i wolę, by pokazywać rzeczy w świetle. Nawet, teraz gdy jej dusza wznosi się w górę, ból i dziury w moim sercu są leczone radością jej miłości i światłem, które świeci naprzód.
 

Zobacz też: "Grease". John Travolta i Olivia Newton-John pokazali się po latach jako Danny i Sandy

Więcej o: