Czy "Kryptonim Polska" zyska "szacun na dzielni"? Zobaczymy, premiera w piątek [REPERTUAR HELIOSA]

Koniec wakacji w kinach nie oznacza wcale smutku - wręcz przeciwnie. Zaczyna się ciekawy i bardzo gorący okres filmowy. Zaczyna się wyścig o miano hitu jesieni i wchodzimy w decydujące miesiące walki o tytuł filmu roku.

Czy pech może przynieść szczęście? A może nawet miłość? Już w najbliższy piątek premierę ma komedia romantyczna "Szczęścia chodzą parami". Bohaterką filmu jest Malwina - przebojowa projektantka samochodów, która zakochuje się w Brunonie, wziętym terapeucie par. Choć potrafi on uratować każdy związek, to jego własne historie miłosne tworzą serię katastrof. Przystojny i zabawny, mógłby być mężczyzną marzeń, gdyby nie to, że sprowadza na swoje dziewczyny pecha, który kończy nawet najbardziej płomienny romans. Nieświadoma ryzyka Malwina ulega jego czarowi od pierwszego wejrzenia. Tym razem Bruno nie zamierza się poddać.

Jako drugą premierę widzowie kin Helios zobaczą zaskakującą komedię o absurdach naszej rzeczywistości i tematach, których w polskim kinie jeszcze nie było. Dwa zwalczające się środowiska, dwa przeciwstawne pomysły na życie, a w tym wszystkim ona, on... i miłosne uczucie wystawione na największą próbę. W filmie "Kryptonim Polska" występują Borys Szyc i Maciej Musiałowski - w rolach radykalnie niezdarnych narodowców-pechowców, a także Piotr Cyrwus i Cezary Pazura. A o co chodzi z "szacunem na dzielni"? Zobaczcie zwiastun. 

Zobacz wideo "Kryptonim Polska" [ZWIASTUN]

Więcej ciekawych treści znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Nie tylko premiery

Na młodych widzów również czeka animowana komedia "Jak zostałem samurajem". Główny bohater jest wyjątkowo zdeterminowanym i upartym psem, który rozpoczyna szkolenie pod okiem kociego Mistrza.

Na duży ekran powrócili też bohaterowie kultowej serii "After" – Tessa i Hardin. W najnowszej odsłonie "After 4. Bez siebie nie przetrwamy" ich związek ponownie zostanie wystawiony na ciężką próbę. Odkryją, że nie są od siebie tak różni, jak dotąd sądzili. Ona nie jest już tą niewinną dziewczyną, którą była przed laty, a on przestał być tym zbuntowanym chłopakiem, który kiedyś tak ją oczarował. Jednak to, co tak dramatycznie dzieli Tessę i Hardina sprawia jednocześnie, że nie mogą bez siebie istnieć. Czy ten ostatni raz Tessa znajdzie w sobie siłę, by pomóc ukochanemu zmierzyć się z demonami przeszłości?

"Gdzie śpiewają raki" to natomiast ekranizacja bestsellera - historia niezwykle wrażliwej dziewczyny Kyi, która w młodości została porzucona przez własną rodzinę i dorastała samotnie na bagnach nieopodal małego miasteczka Barkley Cove. Życie doświadczy ją ponownie, kiedy na mokradłach znalezione zostaje ciało młodego chłopaka, a miejscowi zwrócą się przeciwko Kyi… 

8 września cykl Kultura Dostępna zaprezentuje komedię "Jakoś to będzie", w której widzowie poznają trzech życiowych nieudaczników. Kumpli od dziecka, wciąż kombinują jak się dorobić, żeby się nie narobić. Ciągłe ślizganie się przez życie średnio im wychodzi, ale teraz wpadają na "genialny plan", z którym ma być inaczej.

Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina

Więcej o: